środa, 19 maja 2021 08:19

Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem

Autor Artykuł sponsorowany
Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem

Prawidłowa koordynacja ruchowa u naszego dwu-trzylatka jest niezwykle ważna, gdyż rzutuje ona na późniejszy rozwój i zdrowie naszej pociechy. Każde dziecko rowija się w swoim tempie i nie powinniśmy się zamartwiać jeśli nasze dziecko staje na nogi później niż jego rówieśnik. Pamiętać jednak trzeba o tym, że jest to okres niezmiernie ważny w jego życiu i dzięki naszemu poświęceniu i zachęcaniu dziecka do aktywności, zwiększymy prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie w stu procentach zdrowe, a dodatkowo łącząc to ze wspólną zabawą, zacieśnimy więzi z naszym maluszkiem.

Hulajnoga dla dwulatka? Czemu nie!Dziecko dwuletnie nie jest jeszcze gotowe na długie spacery. Na wspólne wypady rowerowe również musimy jeszcze poczekać. Jest jednak wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem. Oprócz zabawy w piaskownicy czy na huśtawce plac zabaw jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć swą przygodę z pojazdami kołowymi. Doskonale w tej roli sprawdzają się dedykowane dla dwulatków hulajnogi. Te małe pojazdy, wyposażone są trzy koła, dzięki którym dziecko szybko opanuje nową umiejętność. Dodatkowo hulajnoga stanowi pomost do przesiadki na rower, który będzie towarzyszył mu w kolejnych etapach rozwoju. Wracając jednak do hulajnóg, dzięki rozwojowi rynku tych pojazdów, możemy zaopatrzyć się w werję dla dorosłych i wspólnie spędzać czas organizując rodzinne wyścigi czy eksplorując osiedle. Pamiętać trzeba jednak o bezpieczeństwie. Najważniejsze, aby nie dopuszczać do sytuacji w której dziecko będzie miało możliwość wtargnięcia na ulice czy drogę rowerową.

Poza tymi oczywistymi zagrożeniami, istnieje szereg innych. Dziecko nie raz zaliczy "kontakt" z ziemią, słupkiem, drzewem czy innym rówieśnikiem. Jest to normalna sytuacja, której z reguły nie jesteśmy w stanie uniknąć. Możemy jednak, "zminimalizować straty" dozbrajając dziecko w odpowiednie ochraniacze. Podstawowy i obowiązkowy jest kask. Przenigdy nie pozwalajmy dziecku ściągać czy poluzowywać go w trakcie korzystania z hulajnogi. Ochrona głowy u maluchów jak i dorosłych jest po prostu obowiązkowa i bezdyskusyjna.

Oprócz kasku, istnieje szereg ochraniaczy kolan, łokci i nadgarstków, które ograniczają w znacznym stopniu kontuzje wynikające z "wypadków", które chcąc-nie chcąc, są częścią rozwoju dziecka.Dwuletnie dziecko jest pełne energii, chęci poznawania oraz nauki nowych umiejętności. Hulajnoga dla dwulatka jest doskonałym prezentem, które pomoże w rozwoju naszego dziecka, a także zmobilizuje nas do wspólnego ruchu i spędzenia bezcennego czasu, pozostawiając wspaniałe wspomnienia. Wraz z upływem lat przekonujemy się coraz dobitniej
o wartości każdej chwili. W dobie pędzącego świata na szali stawiamy życie prywatne z zawodowym. Pamiętajmy jednak o naszych maluchach. Cofając się
w pamięci do naszych pierwszych wspomnień, na pewno znajdą się te pozytywne chwile spędzone z naszymi rodzicami. Zadbajmy o to, aby naszym pociechom nie zabrakło takich chwil, a w przyszłości bezcennych wspomnień.
Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem dawkawiedzy.plundefined

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje