wtorek, 24 listopada 2020 08:29

Jak dolecieć na Fidżi?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dolecieć na Fidżi?

Fidżi to niezwykłe wyspy pełne przepięknych plaż, zachwycającej przyrody i wartej poznania kultury. Prawdziwy skarb na wodach Oceanu Spokojnego. I chociaż ten niezwykły kraj leży po drugiej stronie globu w stosunku do Polski, to jest to coraz bardziej popularny kierunek podróży. Jak się dostać na Fidżi? Zaufajcie ekspertom z DremGo.pl. Dowiecie się poniżej!

Fidżi - rajskie wyspy Pacyfiku

Fidżi to miejsce wprost ze snów. Otoczone turkusowymi wodami oceanu bielusieńkie plaże, a nad nimi uginające się na lekkim wietrze palmy. Jest tu miejsce również na niejedną przygodę: nurkowanie, rafting, samochody terenowe, loty helikopterem czy rejsy – opowiada CEO & Travel Designer Jagoda z biura podróży DreamGo.pl. Popularne są także wycieczki do lokalnych wiosek, gdzie można poznać codzienne życie mieszkańców.

Zawsze uśmiechnięci Fidżyjczycy zarażają pozytywnym usposobieniem i miłością do muzyki. Chętnie opowiadają o swojej niezwykłej kulturze, dzieląc się filiżanką lokalnego napoju o nazwie kava. Upływ czasu nie ma tu znaczenia, wszystko toczy się spokojnym rytmem, bez pośpiechu.

Przed podróżą na Fidżi warto zapoznać się z informacjami o wyspie i o hotelach pod tym linkiem - https://dreamgo.pl/gdzie/fidzi/

Loty na Fidżi – jak się tu dostać?

Wybierając się na Fidżi (lotnisko Nadi) musimy pogodzić się z myślą o długiej podróży. Będzie to najpewniej lot z 2 przesiadkami: jedna z nich w Europie (np. Helsinki) i druga w Singapurze lub Hongkongu. Można także zaplanować po drodze kilka dni na zwiedzanie Australii lub Nowej Zelandii. Lub też zrobić przystanek w obie strony, np. w Hongkongu w drodze na Fidżi i w Singapurze w drodze powrotnej. Warto zadbać o bilety lotnicze z większym wyprzedzeniem, min. 3 miesiące przed podróżą, a najlepiej z około półrocznym wyprzedzeniem.

Czas podróży to około 24 godziny spędzone w samolocie + dodatkowy czas na przesiadki. Dobrą wiadomością jest to, że na takich długich trasach linie lotnicze dbają o serwis na najwyższym poziomie. Podróż na pokładzie linii lotniczych Singapore Airlines, czy Finnair jest czystą przyjemnością i czas w podróży szybko mija. Nie są to z pewnością tanie loty, ale przy tak długiej podróży warto pozwolić sobie na większy komfort.

Przystanek w Singapurze w drodze na Fidżi

Podróżując na Fidżi warto zatrzymać się w Singapurze i odkryć to nowoczesne miasto. Cudowny park Gardens by the Bay, luksusowy hotel Marina Bay Sands z basenem na dachu, centrum biznesowe, ogrody orchidei… Singapur z pewnością Was oczaruje!

Przystanek w Hongkongu w drodze na Fidżi

Hongkong to kolejne popularne miejsc na trasie na wyspy Fidżi, które warto zwiedzić podczas kilkudniowego przystanku. Najpiękniejsza panorama na całe miasto rozciąga się ze wzgórza Wiktorii na wyspie Hongkong Island.

Zwiedzanie Australii w drodze na Fidżi

Ciekawym pomysłem jest połączenia Fidżi z Australią, która również często jest miejscem przesiadkowym podczas lotów. To tutaj możecie spotkać się z koalą lub kangurem, zobaczycie też znaną na całym świecie górę Uluru położoną na pustyni. Do tego cudowne miasto Sydney z przepiękną operą, wyspa Tasmania oraz niezapomniane nurkowania w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej.

Zwiedzanie Nowej Zelandii w drodze na Fidżi

Równie kusząca opcją, szczególnie dla miłośników przygód jest zaplanowanie lotu na Fidżi z przerwą w Nowej Zelandii. Jeśli zachwycacie się przyrodą, chętnie wyruszacie na górskie szlaki i nie straszne Wam jaskinie to jest to miejsce dla Was. Jeżeli dodatkowo jesteście fanami Władcy Pierścieni lub Hobbita, to nie możecie ominąć Nowej Zelandii w drodze na Fidżi.

Pogoda na Fidżi - kiedy najlepiej zaplanować wakacje na wyspach Fidżi?

Gorącym klimatem na Fidżi można się cieszyć przez cały rok. Najlepsza pora na Fidżi to czas między kwietniem, a październikiem - wtedy możemy spodziewać się dużo słońca i niewiele deszczu.

Planując wakacje na Fidżinależy pamiętać, że niektóre miesiące w roku charakteryzują się większymi opadami deszczu. I z tego powodu lepiej omijać czas między listopadem, a marcem. W tym czasie można zaplanować inny kierunek egzotyczny na podróż.

Warto poszukać też ciekawych inspiracji, jak można spędzić wymarzone wczasy na Fidżi i na innych rajskich wyspach na świecie.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka