poniedziałek, 20 czerwca 2022 10:32

Jak działa terminal płatniczy w telefonie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak działa terminal płatniczy w telefonie?

Płatności bezgotówkowe stają się coraz popularniejszym i chętniej wykorzystywanym przez klientów standardem. Nic więc dziwnego, że zarówno sklepy, jak i firmy usługowe poszukują rozwiązań, które pozwalają na jeszcze wygodniejsze ich dokonywanie. Jedną z dostępnych możliwości jest terminal płatniczy w telefonie, który doskonale sprawdza się np. w firmach prowadzących działalność mobilną lub wymagającą wychodzenia do klientów. Jak jednak działa tego typu terminal? Przekonajmy się.

Płacenie telefonem to możliwość, z której korzystamy chętnie. Warto jednak wiedzieć, że nasze smartfony mogą nie tylko przesyłać, ale również przyjmować pieniądze. To rozwiązanie idealnie sprawdzające się np. w przypadku przedsiębiorców świadczących usługi w domach klientów czy w gastronomii. Słowem wszędzie tam, gdzie ważna jest szybkość i mobilność.

Soft POS czyli terminal płatniczy w telefonie

Terminal płatniczy w telefonie, fachowo określany jako Soft POS to technologia, która pozwala na przyjmowanie płatności oraz wysyłanie potwierdzeń o dokonaniu transakcji za pomocą telefonu. Aby móc z niej korzystać potrzebujemy jedynie urządzenia, które posiada system Android w wersji 6.X lub nowszej, wyposażone jest w moduł NFC oraz posiada dostęp do internetu. Na urządzeniu takim instalujemy specjalną aplikację, która umożliwia nam przyjmowanie płatności.

Jak działa aplikacja Soft POS?

Obsługa terminala płatniczego w telefonie jest bardzo prosta. Włączamy aplikację, wprowadzamy kwotę transakcji a następnie prosimy klienta aby dokonał płatności. Może zrobić to nie tylko za pomocą karty zbliżeniowej, ale również swojego telefonu czy zegarka z włączonym systemem płatności. Jeśli kwota transakcji jest wyższa niż sto złotych klient potwierdza ją PINem. Musi również podać swój numer telefonu, na który SMSem dociera potwierdzenie o dokonaniu transakcji.

Dlaczego warto zdecydować się na terminal płatniczy w telefonie?

Nie da się ukryć, że terminal płatniczy w telefonie to rozwiązanie, które zyskuje coraz większe uznanie wśród przedsiębiorców. Nie ma w tym nic dziwnego. Przede wszystkim, decydując się na taki sposób przyjmowania płatności bezgotówkowych od swoich klientów przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich kosztów związanych z zakupem terminala. Smartfon spełniający odpowiednie wymagania posiada bowiem obecnie większość z nas. Nie bez znaczenia jest również łatwość wdrożenia systemu Soft POS. Dużym atutem jest także mobilność, ponieważ terminal płatniczy w telefonie pozwala nam na pobieranie płatności w każdym miejscu, w tym również na wyjeździe czy na sali

Podsumowując, branża płatności bezgotówkowych w naszym kraju wciąż dynamicznie się rozwija i oferuje nowe rozwiązania i możliwości. Wszystko to dzięki temu, że użytkownicy kart oraz telefonów i zegarków chętnie korzystają z nowoczesnych technologii i nie boją się ich użytkowania. Choć więc sytuacje, w których sprzedawca prosi nas o płatność i wyciąga telefon wciąż jeszcze nie są standardem możemy spodziewać się tego, że w najbliższym czasie rozwiązanie to będzie wykorzystywane coraz powszechniej.

Technologia - najnowsze informacje