poniedziałek, 26 kwietnia 2021 06:32

Jak ubierać dzieci na wiosnę, o czym należy pamiętać?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak ubierać dzieci na wiosnę, o czym należy pamiętać?

Pogoda wiosną bywa bardzo kapryśna, ale nie powinno stanowić to wymówki do rezygnowania ze spacerów z dzieckiem. Przebywanie na świeżym powietrzu, nawet jeśli jest chłodno, ma bardzo korzystny wpływ na podopiecznego, hartuje jego organizm, wzmacnia układ odpornościowy. Wystarczy założyć dziecku odpowiednie ubrania, mając na uwadze aktualne warunki pogodowe. Niestety nadal wielu rodziców martwi się o to, że ich dziecko się przegrzeje lub zmarznie, dlatego pora zastanowić się nad tym, jak powinno się ubierać dzieci wiosną. Wbrew prozom nie ma w tym niczego skomplikowanego, wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.


Prawidłowe ubieranie niemowląt na wiosenne spacery

Jako że wiosna jest przejściową porą roku, tego samego dnia może być słonecznie i przyjemnie ciepło, po czym pochmurnie i deszczowo. Istotne będzie wobec tego ubieranie dziecka na tak zwaną cebulkę, czyli warstwowo. Zasada jest taka, aby zakładać tylko jedną dodatkową warstwę na sobie. Niemowlęta nie potrafią jeszcze chodzić, wobec czego wymagają dodatkowego ciepła, bo nie wywarzają go podczas poruszania się. Organizm schładza się też podczas snu, o czym również należy pamiętać przy wyborze stroju i elementów wyposażenia do wózka. Dodatkową warstwą ubrania nie ma być jednak ciepła kurtka, ale wystarczy dodatkowy podkoszulek lub po prostu kocyk. W przypadku temperatury poniżej 15 stopni Celsjusza powinno się założyć dziecku nakrycie głowy – jeśli jest ciepło, to wystarczy czapka z rondem, natomiast w chłodniejsze dni idealna będzie bawełniana czapka. Jako że początki wiosny potrafią być wręcz zimne, świetną opcją są czapki z zawiązywanymi nausznikami. Godnym polecenia ubiorem na wiosnę dla niemowlęcia będzie koszulka i bluza lub polarowy sweter, spodnie leginsy/kalesony i skarpety, kurtka/płaszcz przeciwdeszczowy. Dzieciom wożonym w wózku powinno się jeszcze założyć buty – najlepiej skórzane, z szerokim noskiem i wysoką cholewką.

Jak ubierać dzieci na wiosnę, aby zapewnić im komfort i uchronić przed przeziębieniem?W przypadku starszego dziecka można postawić na lżejszy ubiór, szczególnie jeśli jest ruchliwe. Aktywność fizyczna sprawia, że dziecku jest po prostu cieplej, łatwo o spocenie się i dyskomfort w przypadku zbyt wielu warstw ubrań. Świetnie sprawdzi się rozpinana bluza z kapturem, zawsze można ją rozpiąć, jeśli zrobi się cieplej, założyć kaptur w przypadku chłodnych podmuchów wiatru. Małym dzieciom warto założyć body lub pajacyka, natomiast starszym podkoszulek. Istotne będzie to, aby bielizna była wykonana z naturalnych, przewiewnych tkanin typu bawełna. Niemowlakom można śmiało założyć pajacyka na body, natomiast starszemu dziecku T-shirt z krótkim lub długim rękawem. Do tego wystarczająca będzie zwykle bluza czy sweter.

https://kochanyurwis.pl/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje