piątek, 7 lipca 2023 08:19

Jak wybrać sprawdzonego dostawcę Internetu poza Krakowem?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać sprawdzonego dostawcę Internetu poza Krakowem?

Wybór sprawdzonego dostawcy internetu jest niezwykle istotny, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na jakość i niezawodność połączenia z siecią. Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez szybkiego internetu - służy nam już nie tylko do rozrywki, ale także pracy i komunikacji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy poza Krakowem?

Zasięg

Kluczowym elementem odszukania właściwego dostawcy internetu jest sprawdzenie dostępności i zasięgu w naszej lokalizacji. Jak znaleźć informację na ten temat? Możemy skorzystać ze stron internetowych lub biur dostawców i tam zasięgnąć informacji. Istnieje także inny sposób - rządowa mapa SIDUSIS. Wystarczy odwiedzić witrynę internet.gov.pl i wpisać swoje dane adresowe. Strona pokaże nam, jakie podmioty i w jakim zakresie świadczą usługi internetowe. Umożliwia więc weryfikację, jakiego typu usługi oferuje dana firma (np. internet radiowy, światłowodowy itp.). Sprawdzimy tam również, czy zasięg firmy jest faktyczny (np. czy do budynku jest już podłączony światłowód), czy też teoretyczny.

Szeroka oferta

Obecnie najlepszą technologią do przesyłania sygnału internetowego jest światłowód. Dlatego bardzo istotne, aby wybrany dostawca dysponował łączem w naszej okolicy. Dzięki temu mamy pewność, że skorzystamy z niezawodnego połączenia. Co równie istotne, światłowód zapewnia wysoki przesył danych i doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych, w których kilka osób jednocześnie korzysta z zasobów sieci na różne sposoby (streaming, gry, ściąganie plików itp.).

Światłowód jest niemalże bezawaryjną technologią, co szczególnie ma znaczenie dla wymagających użytkowników. Na jakość sygnału internetowego nie wpływają opady deszczu, burze czy działanie pola elektromagnetycznego. To również bezpieczne rozwiązanie - próby przechwycenia sygnału poprzez kable tego typu są w zasadzie niemożliwe.

Warto także zwrócić uwagę, czy dostawca poza internetem ma w swojej ofercie także inne usługi, np. telewizję światłowodową czy telefon. To świetne rozwiązanie, które pozwoli połączyć wybrane usługi w pakiet, co wiąże się z oszczędnościami za rachunki. Atracyjna oferta cenowa na pewno nie pozostanie bez znaczenia przy wyborze właściwego dla nas dostawcy. Warto więc wybrać pakiet, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom domowników, a przy okazji będzie się mieścił w założonym przez nas budżecie.

Zdarza się, że ogólnopolscy operatorzy internetu nie mają interesu w poszerzaniu dostępu do sieci w mniejszych miejscowościach. Wizyty w kolejnych biurach sprzedaży i na stronach internetowych kończą się identycznie - operator nie może nic zaoferować, gdyż jego światłowód nie dociera do naszego bloku czy domu. W tym miejscu warto skorzystać z usług mniejszego, lokalnego dostawcy, który działa w ponad 200 miejscowościach w okolicach Krakowa. W Fiberlink mamy świetną ofertę dla mieszkańców powiatu wielickiego, krakowskiego, bocheńskiego, wadowickiego czy myślenickiego. Oferujemy szybki internet światłowodowy, a także telewizję i telefonię. Na stronie internetowej Fiberlink możesz sprawdzić zasięg naszej sieci, a do tego sprawdzić, jak wyglądają nasze atrakcyjne pakiety internetowe.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka