wtorek, 28 marca 2023 09:03

Jaki czajnik wybrać do swojej kuchni?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaki czajnik wybrać do swojej kuchni?

Jeszcze dekadę temu w większości kuchni królowały czajniki z gwizdkiem. Dziś sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Czajniki tradycyjne coraz powszechniej wypierane są przez modele elektryczne. Śmiało można powiedzieć, że obecnie wiele osób wręcz nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania właśnie bez czajnika elektrycznego. Jak można się zapewne domyślić, wybór różnego rodzaju modeli tego typu czajników jest na rynku ogromny. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając czajnik elektryczny do swojej kuchni.

Jaka pojemność czajnika?

Jednym z kluczowych elementów, na który należy zwrócić uwagę wybierając czajnik elektryczny, jest jego pojemność. Wybór odpowiedniego modelu pod tym kątem uzależniony powinien być od tego, ile osób i z jaką częstotliwością będzie w domu z czajnika korzystać. Oczywiście im więcej domowników, tym większa powinna być pojemność czajnika. Pamiętać trzeba, że ma to istotny wpływ na komfort jego użytkowania. Najlepiej, aby czajnik umożliwiał przygotowanie herbaty lub kawy dla wszystkich domowników za jednym razem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybór odpowiedniej pojemności czajnika ma wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Jaki rodzaj oraz moc grzałki?

Jedną z najważniejszych części czajnika elektrycznego jest grzałka. Wynika to z tego, że to właśnie ten element odpowiada na grzanie wody. Na rynku dostępne są czajniki z grzałką spiralną oraz płytową. Czajniki elektryczne z grzałką spiralną są co prawda tańsze, jednak wymagają większej ilości wody. Dodatkowo grzałki spiralne trzeba częściej czyścić z kamienia. Odwrotnie jest w przypadku modeli z grzałką płytową, na której kamień się nie osadza. Oznacza to rzadszą konieczność jej czyszczenia. Wybierając konkretny model czajnika, pod uwagę wziąć należy nie tylko rodzaj, ale i moc grzałki. Jeśli chodzi o grzałki spiralne, to ich moc waha się od 200 do 2200 W. Z kolei w przypadku grzałek płytowych, to te dostępne są o mocy od 600 do 3100 W. Im wyższa moc grzałki, tym szybsze zagotowywanie przez czajnik wody.

Jaka obudowa czajnika elektrycznego?

Czajnik musi być nie tylko funkcjonalny, ale musi się także dobrze prezentować. Dlatego istotna jest jego obudowa, a w szczególności to, z jakiego materiału jest wykonana. Na rynku dostępne są czajniki wykonane ze stali nierdzewnej, szkła, czy z tworzywa sztucznego. Szeroki wybór czajników pod tym względem znaleźć można m.in. na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/czajniki. Na jakie rozwiązanie postawić? To przede wszystkim zależy od indywidualnych upodobań. Pamiętać jednak trzeba, aby czajnik pasować do pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Wszystko po to, aby aranżacja stanowiła spójną całość.

Jaka jakość wykonania czajnika?

Na koniec nie można pominąć tematu jakości wykonania czajnika elektrycznego. Nie da się ukryć, że kupując sprzęt AGD, zawsze ma się nadzieję, że będzie on służył przez długie lata. Dokładnie tak samo jest w przypadku czajnika. Warto zatem postawić na sprawdzonych producentów, a zakupu dokonać w dobrym sklepie z tego typu akcesoriami. Dzięki temu można mieć pewność, że kupuje się sprzęt naprawdę wysokiej jakości, który służyć będzie długo. Nie można jednak oczywiście zapomnieć o gwarancji. W przypadku ewentualnej usterki naprawa dokonana będzie bezpłatnie.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka