wtorek, 5 stycznia 2021 11:40

Jaki jest stan powietrza w Mszanie Dolnej? Można już to sprawdzić

Autor Aleksandra Tokarz
Jaki jest stan powietrza w Mszanie Dolnej? Można już to sprawdzić

Zgodnie z umową zawartą 6 listopada minionego roku, z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska Urząd Miasta w Mszanie Dolnej udostępnił nieodpłatnie miejsce na placu targowym. Tam stanęła stacja, służąca do pomiarów jakości powietrza.

Urząd Miasta nie tylko nieodpłatnie udostępnił miejsce przy ulicy Orkana na potrzeby prowadzenia corocznych pomiarów zanieczyszczenia powietrza, ale także pokryje całoroczne koszty energii elektrycznej, związanej z eksploatacją stacji.

Pomiary jakości powietrza prowadzone będą od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Stacja włączona zostanie do Programu Państwowego Monitoringu Środowiska Województwa Małopolskiego 2021.

Statystyczne podsumowanie minionego roku w Limanowej. Jakie imiona najczęściej nadawano?
Za nami rok 2020. W związku z tym miasto Limanowa podsumowało minione dwanaście miesięcy pod względem statystyk, odnotowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego? Ilu przybyło mieszkańców? Ile ślubów udzielono? Na dzień 31 grudnia 2020 r. miasto Limanowa [/informacje/limanowa] liczyło 14 738 mieszkańców. Za…

Od pierwszego stycznia można już śledzić pomiary stanu powietrza. Do wyników pomiaru można dotrzeć przez stronę Głównego Inspektoratu Środowiska lub Wojewódzki Inspektorat Środowiska w Krakowie.

Stan jakości powietrza w Mszanie Dolnej można sprawdzić tutaj.

inf./fot. Miasto Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje