czwartek, 14 maja 2020 12:41

Kiedy zostanie otwarte krakowskie zoo? Czy koronawirus zagraża żyjącym w nim zwierzętom?

Autor Marzena Gitler
Kiedy zostanie otwarte krakowskie zoo? Czy koronawirus zagraża żyjącym w nim zwierzętom?

Ogród Zoologiczny w Krakowie, podobnie jak inne tego typu placówki, został zamknięty w związku z zagrożeniem koronawirusem już 14 marca. Jak funkcjonuje w czasie epidemii? Kiedy może zostać otwarty?

Nie ma zwiedzających, nie ma wpływów z biletów. Jednak za ogrodzeniem wre praca. Jak Zoo Kraków funkcjonuje w czasie epidemii? Jak zabezpiecza się przed wirusem, który może zagrozić również zwierzętom? Na te i inne pytania odpowiada dr Jerzy Piróg z Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Zoo w Krakowie potrzebuje pomocy

Rozmawiamy z nim również o tym, jak pomóc placówce, której wpływy do budżetu stanęły w miejscu. Między innymi o adopcjach zwierząt, które robią się coraz bardziej popularne i są jedną z form wsparcia placówki, a jednocześnie mogą być doskonałą promocją dla sponsorów.

Zoo Kraków uruchomiło też sprzedaż biletów online "na przyszłość". Szczegóły tej akcji i informacje o adpocji zwierzaków można znaleźć na https://zoo-krakow.pl/, a obrazki z zamkniętego zoo i filmy o jego mieszkańcach dostepne są też na: https://www.facebook.com/zookrakow.

foto: Zoo Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje