niedziela, 3 września 2023 09:46

Kierował samochodem pomimo sądowego zakazu i z kilogramem marihuany

Autor Mirosław Haładyj
Kierował samochodem pomimo sądowego zakazu i z kilogramem marihuany

Krakowska Komenda Miejska Policji poinformowała we wtorek o zatrzymaniu na terenie powiatu wielickiego mężczyznę, który przewoził w aucie znaczne ilości środków odurzających. Dodatkowo posiadał on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

26 sierpnia kryminalni  z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podjęli działania na terenie jednej z miejscowości powiatu wielickiego, gdzie według uzyskanych informacji,  miała przemieszczać się osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców.

Po godz. 23:00 policjanci zauważyli pojazd m-ki Fiat Bravo będący w ich zainteresowaniu. Kierujący na widok nieoznakowanego radiowozu,  skręcił w zarośla i oddalił się. W trakcie dalszych działań kryminalni na jednej z ulic zobaczyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby kierującej samochodem. W związku z tym policjanci podjęli wobec niego czynności. Wylegitymowanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. Dodatkowo posiadał on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby chwilę wcześniej prowadził fiata. Kryminalni szybko jednak odnaleźli samochód ukryty w pobliskich zaroślach, a 30-latek dysponował kluczykami do niego. Policjanci przeszukali auto, znajdując w jego bagażniku worek foliowy z zawartością kilograma suszu roślinnego. Tester wykazał, że jest to susz marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefon komórkowy należący do niego i gotówkę na poczet przyszłej kary.

 Worek foliowy z zawartością kilograma suszu roślinnego/Fot.: KMP Kraków
Worek foliowy z zawartością kilograma suszu roślinnego/Fot.: KMP Kraków

W poniedziałek 28 sierpnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi do 12 lat więzienia. Ponadto odpowie za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji.

Fot. i inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka