wtorek, 5 września 2023 14:49

Kierowco to musisz wiedzieć! Zmiany w organizacji ruchu po otwarciu odcinka S7

Autor Patryk Trzaska
Kierowco to musisz wiedzieć! Zmiany w organizacji ruchu po otwarciu odcinka S7

Ma poprawić życie mieszkańców miejscowości na linii Moczydło - Miechów eliminując z ich życia uciążliwe wypadki, hałas, spaliny czy wibracje. Dzisiaj oficjalnie otwarto fragment drogi ekspresowej S-7 na odcinku Moczydło – Miechów. Na czas otwarcia od 5 września wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jakie zmiany czekają kierowców?

Przewiduje się całkowite zamknięcie drogi gminnej (relacji ul. Racławicka - Bukowska Wola) na rondzie w Bukowskiej Woli, przy skierowaniu całego ruchu tranzytowego na obwodnicę Miechowa. Ruch dla kierowców poruszających się ul. Racławicką w kierunku Skalbmierza (oraz w przeciwnym kierunku) pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, transport publiczny oraz dojazd do posesji kierowany będzie objazdem przez Pierwszą Parcelę na Bukowskiej Woli.

Przystanki autobusowe przy drodze relacji ul. Racławicka - Bukowska Wola (w okolicy remizy i Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli) zostaną przeniesione o ok. 200 m wcześniej, przed skrzyżowanie ul. Racławickiej i drogi gminnej - Bukowska Wola - Kozłówki.

inf. GDDKiA

Tymczasowa organizacja ruchu, wdrażana przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, będzie obowiązywać do momentu zakończenia budowy i otwarcia kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-7 Miechów – Szczepanowice.

inf. GDDKiA

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka