Gęsty dym widać było z daleka. W Szaflarach, w powiecie nowotarskim, doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z żywiołem walczą strażacy z kilku jednostek.
Do fatalnego zdarzenia doszło w czwartek (19 września), około godziny 10:00 w Szaflarach. Na ulicy Augustyna Suskiego w jednym z budynków mieszkalnych wybuchł pożar.
Żywioł objął górną kondygnację budynku oraz poddasze. Na miejscu pracują strażacy z PSP Nowy Targ, druhowie z OSP Szaflary, OSP Bór, OSP Maruszyna, OSP Zaskale, OSP Bańska Niżna, OSP Bańska Wyżna, OSP Pitoniówka oraz OSP Skrzypne. Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Nie wiadomo również, co było przyczyną pożaru.
Fot. Małopolska Alarmowo








![[24.03.2026] Dziś będzie bardziej słonecznie. Prognoza pogody dla Małopolski](https://cdn.glos24.pl/2026/03/-23.03.2026--Przed-nami-liczne-zachmurzenia.-Prognoza-pogody-dla-Ma--opolski_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)