środa, 29 lipca 2020 12:51

Koronawirus w małopolskiej Policji. Coraz więcej zakażeń

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w małopolskiej Policji. Coraz więcej zakażeń

87 pracowników Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przebywa na kwarantannie. 3 funkcjonariuszy z wydziału sztabowego i jeden pracownik komisariatu jest zakażonych koronawirusem. To jednak nie koniec zakażeń w małopolskiej Policji.

W poniedziałek 27 lipca w Krakowie potwierdzono zakażenie 4 policjantów pracujących w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Policja uspokaja, że obecna sytuacja nie zagraża ciągłości służby, bo zakażonych jest zaledwie 4 spośród 370 krakowskich funkcjonariuszy. Osoby, które miały z nimi kontakt 3 funkcjonariuszami wydziału sztabowego  (w sumie 87 pracowników KMP w Krakowie) zostały skierowane na kwarantannę.

Zakażony jest również jeden z funkcjonariuszy jednego z krakowskich komisariatów. Z powodu konraktu z zakażonymi łącznie 130 osób przebywa na kwarantannie.

Koronawirus pojawił się już zeszłym tygodniu w KMP w Nowym Sączu. Test potwierdził zakażenie mł. insp. Krzysztofa Dymury – komendant policji w Nowym Sączu. Szef wraz ze swoimi zastępcami zostali odsunięci od służby. Każdy z nich obecnie przebywa na kwarantannie. pisaliśmy o tym tu:

Sądecczyzna: Komendant sądeckiej policji zarażony koronawirusem
Pozytywny wynik na koronawirusa otrzymał mł. Insp. Krzysztof Dymura – komendant policji w Nowym Sączu. Wraz ze swoimi zastępcami zostali odsunięci od służby. Każdy z nich obecnie przebywa na kwarantannie.

Badania potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch mundurowych z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Zakażeni czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Jak podaje portal bochnianin.pl, 6 funkcjonariuszy z tej jednostki przebywa w kwarantannie i czeka na wyniki testów. Pisaliśmy o tym tu:  

Policjanci zakażeni koronawirusem. Co z funkcjonowaniem komisariatu?
Aktualnie w powiecie bocheńskim jest 181 aktywnych zakażeń koronawirusem. Badania potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch mundurowych z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Zakażeni czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Jak podaje portal bochnianin.pl, 6 funkcjonariuszy z tej jednostk…

Warto zauważyć, że pomimo epidemii w Małopolsce, odbyły się obchody Święta Policji, na których spotkali się funkcjonarjusze z całego województwa. Wzięli udział we mszy świętej w Bazylice Archidiecezjalnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu oraz w ślubowaniu nowych funkcjonariuszy małopolskiej Policji. Obchody odbywały się też na szczeblu powiatowym.

Małopolska - najnowsze informacje