sobota, 8 sierpnia 2020 10:39

Koronawirus w Miasteczku Modlitwnym w Zabawie. Mamy oświadczenie organizatorów!

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Miasteczku Modlitwnym w Zabawie. Mamy oświadczenie organizatorów!

U dwojga uczestników spotkania modlitwnego potwierdzono koronawirusa. To mieszkańcy powiatu limanowskiego. Organiztorzy przesłali oświdczenie w związku z sytuacją.

W zorganizowanym od d 1 do 2 sierpnia w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie (gm. Radłów, pow. tarnowski) Miasteczku Modlitewnym uczestniczyło ok. 200 młodych ludzi z całej Polski.

Spotkanie zostało zorganizowane z uwzględnieniem przepisów sanitarnych. Uczestnicy byli podzieleni na grupy, nocowali w wydzielonych kwaterach na polu namiotowym, nosili maseczki.

Kilka dni po zakończeniu miasteczka, 6 sierpnia koronawirusa potwierdzono u dwojga uczestników wydarzenia. To mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy zostali poddani testom, ponieważ tydzień wcześniej byli na weselu w Łukowicy, gdzie stwierdzono koronawirusa.

W związku z tym młodzi ludzie i cała około 20 osobowa grupa z powiatu limanowskiego, którą przyjechali do zabawy, przebywa obecnie na kwarantannie zbiorowej w domu pielgrzyma przy limanowskiej parafii.  Wszyscy zostaną przebadani w kierunku koronawirusa.

Ograniatorzy Miasteczka Modlitwenego przesłali oświadczenia na temat sytuacji:

OŚWIADCZENIE

Od 1 do 2 sierpnia 2020 r. odbyło się Miasteczko Modlitewne w Zabawie, ufamy, że to był dobry pełen Bożej obecności czas.

Pragniemy jednocześnie poinformować, iż niestety u dwóch uczestników naszego spotkania potwierdzono obecność Covid-19 - osoby te dowiedziały się o możliwości kontaktu z inną osobą zarażoną dopiero po zakończeniu spotkania, tj. w godz. popołudniowych 2 sierpnia, a więc ich obecność na spotkaniu była w pełni uzasadniona - nie posiadali nawet najmniejszych przesłanek, że mogli mieć kontakt z osobą zarażoną.

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z nimi, zgodnie z obowiązującymi przepisami zostały objęte kwarantanną, a wszyscy uczestnicy spotkania zostali o tym poinformowani.

Ufamy, że zachowanie reżimu sanitarnego podczas spotkania, nieustannie noszenie maseczek nawet na zewnątrz, dystans społeczny, ciągła dezynfekcja, prowadzenie spotkań formacyjnych i organizacja posiłków w małych grupach sprawią, że wśród uczestników Miasteczka wirus się nie rozprzestrzeni.

Pragniemy poinformować, iż każdy uczestnik spotkania dostarczył na początku ankietę zdrowotną wykluczającą kontakt z osobami zarażonymi oraz fakt zarażenia przez niego. Dodatkowo, przy rejestracji uczestników była badana temperatura. Podczas całego spotkania obecna była służba medyczna, a żaden uczestnik nie skarżył się na zły stan zdrowia.

Jesteśmy przekonani, że Pan Bóg czuwa i ma dla nas wspaniały plan - plan Jego Miłości. Zapewniamy o modlitwie i o nią prosimy!+++

Z Chrystusowym pozdrowieniem i nieustanną pamięcią w modlitwie,

Organizatorzy MM

foto: Miasteczko Modlitewna

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka