piątek, 5 listopada 2021 13:02

Koronawirus w Radzie Miasta Krakowa? Wrócą obrady zdalne?

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Radzie Miasta Krakowa? Wrócą obrady zdalne?

Informację o jeszcze niepotwierdzonym przypadku zakażenia wśród radnych Rady Miasta Krakowa przekazał dziś przewodniczący Dominik Jaśkowiec. W poniedziałek ma zapaść decyzja, w jakim trybie odbędzie się najbliższa sesja.

O podejrzeniu zakażenia koronawirusem wśród krakowskich samorządowców Dominik Jaśkowiec poinformował na Facebooku. Podkreślił jednak, że jeszcze nie ma pewności co do zakażenia. "Prawdopodobny (chociaż jeszcze nie potwierdzony oficjalnie) przypadek zachorowania na Covid-19 wśród radnych Miasto Kraków - napisał na swoim profilu przewodniczący RMK.

Przypomniał też, że podczas ostatniej sesji, która odbyła się 3 listopada, rada miasta obradowała hybrydowo, więc kontakt pomiędzy radymi i pracownikami magistratu był ograniczony. Ci, radni, którzy uczestniczyli w obradach stacjonarnie, zajęli miejsca w trzech salach: Sali Obrad RMK, sali im. Juliusza Lea, sali Kupieckiej oraz sali nr 303."Kontakt pozostałych radnych z chorym radnym był minimalny, dzięki procedowaniu ostatniej sesji w trybie hybrydowym na kilku oddzielnych salach" - napisał Jaśkowiec. Zwrócił się też do radnego Łukasza Maślony, przewodniczącego Klubu Radnych Kraków dla Mieszkańców, który postulował powrót do pracy w normalnym trybie i umożliwienia tym samym szerszego udziału w sesji zainteresowanych mieszkańców. "Łukasz Maślona wiem, że tak się trudniej pracuje ale mimo wszystko jest bezpieczniej" - odpowiedział na ewentualne zastrzeżenia Maślony Dominik Jaśkowiec.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa poinformował też, kiedy zapadnie decyzja w jakim trybie odbędzie się najbliższa sesja krakowskiego samorządu, zaplanowana według harmonogramu na 17 listopada.  "Do poniedziałku decyzja czy Rada Miasta Krakowa - Strona Oficjalna przejdzie całkowicie w zdalny tryb pracy" - napisał Jaśkowiec.

Podziękował też choremu radnemu za poinformowanie o swoim stanie i zaapelował o szczepienie oraz przestrzeganie zasady DDM: "Bardzo dziękuję choremu radnemu za rozsądek  i właściwe postępowanie tzn. oficjalne zgłoszenie faktu zachorowania. Dużo zdrowia życzę. Kochani dbajcie o siebie, dbajcie o innych, pamiętajcie: szczepienia plus dystans, dezynfekcja, maseczki, w końcu wygramy z tą pandemią" - zachęca przewodniczący RMK.

Prawopodobny (chociaż jeszcze nie potwierdzony oficjalnie) przypadek zachorowania na Covid-19 wśród radnych Miasto...

Opublikowany przez Dominika Jaśkowca Piątek, 5 listopada 2021

O ile kolejna listopadowa zwyczajna sesja może odbyć się hybrydowo lub zdalnie, większy problem może być z zaplanowaną na 24 listopada LXXIII uroczystą sesją, na której tytuł Honorowego Obywatelstwa Krakowa miał odebrać Andrzej Mleczka. Zaplanowano ją w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje