wtorek, 1 września 2020 13:01

Kraków: Prezydent Majchrowski na inauguracji roku szkolnego w nowej szkole na os. Gotyk

Autor Justyna Niemiec
Kraków: Prezydent Majchrowski na inauguracji roku szkolnego w nowej szkole na os. Gotyk

Dziś miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. ks. Józefa Meiera 16D. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to nowo wybudowana placówka oświaty, która w swoich murach, uczniów gościła po raz pierwszy.

Jednym z punktów programu inauguracyjnego było przemówienie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Jego fragment możecie obejrzeć poniżej.

Główne wydarzenia odbyły się w auli, gdzie zebrały się najmłodsze dzieci, dopiero zaczynające swoją przygodę ze szkołą. Oczywiście między uczniami, nauczycielami i innymi pracownikami zachowane były bezpieczne odległości. Ponadto każda osoba miała na twarzy maseczkę.

Uroczystości inauguracyjne prowadzone były przez obie dyrekcje - zarówno Szkoły Podstawowej nr 13, jak i Samorządowego Przedszkola nr 31, które wchodzą w skład ZSP.

W formie prezentacji multimedialnej, zostały zaprezentowane zdjęcia pomieszczeń, znajdujących się w budynku, m.in. sal lekcyjnych, stołówki i hali sportowej, aby nowo przybyłe dzieci mogły choć trochę poznać miejsce, w którym spędzą najbliższe lata swojego życia.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział także m.in. Zastępca Prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska, Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Łukasz Szewczyk, Dyrektor Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki Renata Głowacka oraz ksiądz proboszcz Parafii Chrystusa Króla na os. Gotyk. To tylko część z ważnych osobistości, które zaszczyciły swoją obecnością nową placówkę oświaty. Każdy z gości złożył swój wpis do kroniki.

Budowa nowego kompleksu edukacyjnego trwała od 2018 roku. Pierwotny harmonogram prac zakładał ukończenie realizacji zadania w ciągu trzech lat, jednakże dzięki zaproponowanym przez ZIM zmianom w dokumentach finansowych miasta i mobilizacji wykonawcy, udało się je zrealizować o rok szybciej.

O inwestycji pisaliśmy już wcześniej:

Kraków. Nowa szkoła na os. Gotyk. Dla kogo są w niej miejsca?
Skończyła się budowa nowego kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk. Placówka jest gotowa do przyjęcia uczniów i przedszkolaków.

Foto: Krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka