wtorek, 20 kwietnia 2021 14:43

Kraków. Utrudnienia dla pieszych i kierowców na al. 29 Listopada

Autor Marzena Gitler
Kraków. Utrudnienia dla pieszych i kierowców na al. 29 Listopada

Piesi będą poruszać się wydzielonym korytarzem. Możliwe też jest zwężenie buspasa. Utrudnienia to skutek dalszych prac przy rozbudowie al. 29 Listopada.

Utrudnienia spowodowane będą dalszą przebudową sieci kanalizacyjnej w ramach rozbudowy al. 29 Listopada. Tym razem przede wszystkim dotkną one pieszych. Zawężony zostanie chodnik na skrzyżowaniu ul. Lublańskiej i al. 29 Listopada, nieopodal kiosku handlowego. Z powodu zajęcia część chodnika przez budowlańców, piesi będą musieli poruszać się wydzielonym korytarzem. Utrudnienia potrwają od 26 kwietnia do 4 czerwca.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie  zapowiada też możliwe chwilowe utrudnienia dla kierowców. Chodzi o zawężenia buspasa w al. 29 Listopada na wysokości pawilonu handlowego, bo tam będą rozładowywane materiały budowlane konieczne dla inwestycji.

ZIM Kraków

Przypominamy, że rozbudowa drogi wyjazdowej z Krakowa rozpoczęła się na jesieni ubiegłego roku.

Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Rusza rozbudowa ul. 29 Listopada
Rozpoczyna się rozbudowa al. 29 Listopada. Modernizacja głównej wylotówki z Krakowa na północ potrwa około dwóch lat.

W ramach prac nie tylko przewiduje przebudowę istniejące drogi krajowej nr 7 na Warszawę na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta wraz z modernizacją obiektów inżynierskich oraz rozbudową, przebudową i budową infrastruktury: odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i kolidującego uzbrojenia. Jednym z elementów zadania jest rozbudowa dwóch przecinających się z wylotówką na Warszawę wiaduktów kolejowych – linie kolejowe nr 8 i nr 95.

Celem inwestycji jest poprawa warunków ruchu w północnej części Krakowa. Dzięki poszerzeniu al. 29 Listopada do co najmniej dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każda stronę, przebudowie wiaduktów kolejowych, a także – w perspektywie czasu – połączeniu nowej al. 29 Listopada z planowanymi do realizacji inwestycjami komunikacyjnymi, m.in. budową północnej obwodnicy, linii tramwajowej do Górki Narodowej, ulic Iwaszki oraz Felińskiego, wyjazd z Krakowa w kierunku północnym będzie znacznie łatwiejszy i szybszy. Prace mają potrwać dwa lata.

foto: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje