czwartek, 17 lutego 2022 19:51

Kraków: Zabójcza trąba powietrzna. Dwie ofiary śmiertelne [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków: Zabójcza trąba powietrzna. Dwie ofiary śmiertelne [WIDEO]

Popularny profil w mediach społecznościowych Polscy Łowcy Burz, zamieścił filmik rzucający nowe światło na zjawisko wiatrowe, które doprowadziło do ogromnej tragedii na budowie bloków, na os. Złocień. Silny poryw wiatru przewrócił dźwig, zginęły dwie osoby.

– W sieci pojawiły się nagrania rzucające nowe światło na zjawisko wiatrowe, które doprowadziło do wielkiej tragedii na jednej z krakowskich budów. Jedno z nich ukazuje bowiem dość szybko przemieszczający się wir zasysający porwane przedmioty do góry. Nie ma więc mowy o wystąpieniu zawirowania na skutek efektów aerodynamicznych związanych z zabudowaniami. Dane radarowe potwierdzają fakt, że za tragedię odpowiada niewielka trąba powietrzna. W czasie obserwacji zjawiska nad południowo-wschodnią częścią miasta przeszło mezozawirowanie, co widoczne jest na zobrazowaniach prędkości radialnej ze stacji radarowych Ramża i Brzuchania.

– czytamy na profilu Polscy Łowcy Burz na Facebooku.

Jak informują Polscy Łowcy Burz skala i siła zjawiska była niewielka. W przeciwnym wypadku w Krakowie byłyby o wiele większe zniszczenia, a także większa liczba osób poszkodowanych i ofiar śmiertelnych. Jest to kolejny zidentyfikowany przypadek trąby powietrznej w ciągu ostatniej doby. Była pierwszą od lat na terenie Polski, która przyniosła ofiary śmiertelne.

Więcej informacji o tragedii, do której doszło na budowie nowego osiedla przy ul. Domagały w Krakowie.

Kraków: Przerażające nagranie. Wichura przewróciła dźwig. Nie żyją dwie osoby
Wiadomości Kraków: Groźny wypadek w Krakowie. Wiatr przewrócił dźwig. Trwa reanimacja operatora maszyny.

😱😱😱 Краков

Opublikowany przez Oksanę Shymkiv Czwartek, 17 lutego 2022

Kraków

Kraków - najnowsze informacje