czwartek, 4 marca 2021 13:42

Krynica będzie mieć swoje Forum – gospodarcze

Autor Aleksandra Tokarz
Krynica będzie mieć swoje Forum – gospodarcze

Małopolska i Krynica nadal będą gospodarzami forum gospodarczego o międzynarodowej randze – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 4 marca podpisano w tej sprawie list intencyjny.

Podczas spotkania w Krynicy – Zdroju uroczyście podpisano list intencyjny w sprawie rozpoczęcia długofalowej współpracy na rzecz organizacji dużego międzynarodowego wydarzenia konferencyjnego koncentrującego się wokół tematów gospodarczych. - Będzie to miejsce spotkań, kreowania idei, forum wymiany poglądów i doświadczeń przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz mediów - informuje UMWM.

Województwo Małopolskie, Gmina Krynica - Zdrój, Uzdrowisko Krynica Żegiestów SA oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wyraziły wolę współpracy przy organizacji tego wydarzenia.

Nowy Sącz. Pierwsza w regionie restauracja otwarta mimo obostrzeń!
Restauracja Novo.sądecka jest pierwszym lokalem w regionie, który zdecydował się na wznowienie działalności, mimo obowiązujących w kraju obostrzeń. Ruszyła rekrutacja testerów smaku.

- Rozpoczynamy w Krynicy nowy rozdział debaty o najważniejszych dla Europy i świata kwestiach rozwoju gospodarczego. Dzięki tej decyzji wieloletni, olbrzymi kapitał oraz międzynarodowa marka krynickiego miejsca spotkań i dyskusji będzie zachowana i rozwijana - mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Partnerzy porozumienia zadeklarowali jednocześnie wolę współpracy przy organizacji na terenie Krynicy - Zdroju dużego wydarzenia sportowego związanego z biegami górskimi, Europejskiego Festiwalu Biegowego. Planują również wspólne działania związane z przyjęciem sportowców, będących uczestnikami Igrzysk Europejskich w 2023 roku.

- Krynica - Zdrój była i będzie nadal jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i przyjazną przestrzenią międzynarodowej debaty o rzeczach najważniejszych. Współpraca przy organizacji Igrzysk Europejskich, których w 2023 roku jesteśmy gospodarzami w Małopolsce, stanowi dla nas dodatkową szansę i impuls rozwoju - dodał Witold Kozłowski.

Miodny Szlak plastrami pasji odkrywa naturę Beskidu Sądeckiego
Bogactwo natury, piękne krajobrazy i spokój. Tak w skrócie można opisać Sądecczyznę. Ale nie tylko. To także kult pszczoły, szczególnie zauważalny w gminie Łabowa - sercu Miodnego Szlaku.

Zapowiadane wydarzenie o tematyce gospodarczej, jak również wspólne przedsięwzięcia o charakterze sportowym na terenie Małopolski i Krynicy - Zdroju będą - jak podkreśla w uchwale w sprawie podpisania listu intencyjnego Zarząd Województwa Małopolskiego - doskonałą okazją do spotkań różnych środowisk, ekspertów, liderów z Polski i zagranicy. Mają także przyczynić się do promocji marki Małopolska.

fot. UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje