środa, 9 grudnia 2020 14:23

Krynica-Zdrój będzie miastem-partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023"

Autor Aleksandra Tokarz
Krynica-Zdrój będzie miastem-partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023"

Krynica-Zdrój będzie współgospodarzem Igrzysk Europejskich „Kraków – Małopolska 2023”. Wydarzenie, w którym udział weźmie ok. 5 tys. sportowców może dać miastu dobrą okazję do promocji.

-Na terenie hali lodowej oraz na trasach rowerowych odbywać się będą zawody w sportach walki oraz dyscypliny rowerowe MTB, a także biegi górskie. Impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023r. Będzie to największa impreza sportowa w Małopolsce (około 5 tysięcy sportowców). Dla nas to niepowtarzalna szansa na promocję, rozwój i poprawę stanu infrastruktury sportowej. Zrobimy wszystko, aby nasza Gmina wypadła jak najlepiej pod względem organizacyjnym i logistycznym – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz miasta Piotr Ryba.

Stary Sącz: 4,2 mln zł dotacji na trzy zadania. Skorzystają rodzice i dzieci
Dziś przedstawiona została lista samorządów, które otrzymają finansowe wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Stary Sącz otrzymał pieniądze na trzy inwestycje. W planach jest budowa przedszkola w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy, a także żłobka w Starym Sączu [/informacje/nowy-…

Powołany został zespół roboczy, który zajmie się sprawami dotyczącymi infrastruktury.

-Jeszcze w grudniu planowane jest spotkanie na szczeblu roboczym z przedstawicielami organizatora dotyczące wytyczenia kierunków i strategii działania – dodał burmistrz.

Oprócz Krynicy, do współpracy zaproszony został także Tarnów oraz Zakopane.

fot. Gmina Krynica Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje