środa, 9 grudnia 2020 13:36

Stary Sącz: 4,2 mln zł dotacji na trzy zadania. Skorzystają rodzice i dzieci

Autor Aleksandra Tokarz
Stary Sącz: 4,2 mln zł dotacji na trzy zadania. Skorzystają rodzice i dzieci

Dziś przedstawiona została lista samorządów, które otrzymają finansowe wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Stary Sącz otrzymał pieniądze na trzy inwestycje.

W planach jest budowa przedszkola w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy, a także żłobka w Starym Sączu. W Przysietnicy przedszkole powstanie tuż przy nowej bibliotece, na bazie budynku po dawnym sklepie, który zakupiła gmina.

Budynek po łaźni przy ulicy Jagiellońskiej w Starym Sączu jest niewielki, ale wpisany do rejestru zabytków i potrzebowaliśmy sporo pieniędzy zewnętrznych na jego adaptację - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Rządowa dotacja pozwoli przyspieszyć realizację tych planów. Pieniądze w rzeczywistości będą więc wsparciem dla rodzin z dziećmi.

Nowy Sącz: Kolejna próba sprzedaży MCC Brainville zakończyła się niepowodzeniem
Termin składania ofert w przetargu na sprzedaż MMC Brainville minął wczoraj o godzinie 12. Chętnych brak. Nabyciem inwestycji, która z Sądecczyzny [/informacje/nowy-sacz] miała uczynić drugą Dolinę Krzemową, po raz kolejny nikt się nie zainteresował. Cena wywoławcza w przetargu wynosiła 22 mln złot…

Otrzymane dofinansowanie pozwoli wybudować Przedszkole w Przysietnicy (koszt 1,3 mln) oraz Przedszkole w Moszczenicy Niżnej (koszt 1,4 mln). Na te zadania gmina ma już przygotowaną dokumentację. Przetarg ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2021 roku.

W Starym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej w budynku dawnej żydowskiej łaźni powstanie żłobek. Koszt to 1,5 mln.

Wszystkie 3 zadania mają zostać rozliczone w 2022 roku.

inf./fot. Urząd Miejski Stary Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje