czwartek, 6 sierpnia 2020 09:10

Małopolska wśród województw z największym rygorem epidemicznym. Nowe obostrzenia dla 19 powiatów w Polsce

Autor Mirosław Haładyj
Małopolska wśród województw z największym rygorem epidemicznym. Nowe obostrzenia dla 19 powiatów w Polsce

Minister zdrowia poinformował na porannej konferencji prasowej o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w 19 powiatach.

6 sierpnia na porannej konferencji prasowej Łukasz Szumowski przekazał informację o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w związku z ilością nowych zachorowań na koronawirusa.

zobacz:

Wracają obostrzenia. Minister Zdrowia: W Małopolsce dwa z “czerwonych powiatów”
Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o powiatach, w których wrócą obostrzenia. Jeden z nich jest w Małopolsce. - Musimy się otrząsnąć - zaapelował szef resortu.

Największy rygor ponownie zostanie wprowadzony w dziewięciu powiatach woj. małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego (kolor czerwony na mapie). W tych powiatach: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i pow. wodzisławski wprowadzony zostanie między innymi obowiązek noszenia maseczek wszędzie, również w przestrzeni publicznej.

Łagodniejsze rygory zostaną wprowadzone w 10 powiatach województw podkarpackiego i świętokrzyskiego (kolor żółty na mapie). Chodzi o powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

Minister zdrowia poinformował, że nowe obostrzenia będą dotyczyć organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych, kongresów, gastronomii, wesołych miasteczek, siłowni, kin, sanatoriów, kościołów, wesel, imprez rodzinnych oraz transportu zbiorowego.

Jakie limity będą obowiązywały na weselach? Zobacz:

https://glos24.pl/nowe-limity-dotyczace-wesel-rowniez-w-malopolsce

Inf. MZ
Fot.: Twitter/ Janusz Cieszyński

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje