czwartek, 6 sierpnia 2020 09:28

Nowe limity dotyczące wesel. Również w Małopolsce

Autor Mirosław Haładyj
Nowe limity dotyczące wesel. Również w Małopolsce

Minister zdrowia poinformował na porannej konferencji prasowej o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w 19 powiatach.

6 sierpnia na porannej konferencji prasowej Łukasz Szumowski przekazał informację o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w związku z ilością nowych zachorowań na koronawirusa.

Największy rygor ponownie zostanie wprowadzony w dziewięciu powiatach woj. małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego (kolor czerwony na mapie): ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, Rudzie Śląskiej, rybnickim, Rybniku i pow. wodzisławskim. W tych regionach obowiązywać będzie między innymi limit uczestników wesel - 50 osób.

Od soboty nowe obostrzenia! Czego nie wolno mieszkańcom Sądecczyzny?
Minister zdrowia zapowiedział dzisiaj, że do regionów, w których wzrost zakażeń jest dynamiczny, powrócą obostrzenia. Wśród „czerwonych powiatów” znalazła się między innymi Sądecczyzna. Co z weselami i innymi imprezami masowymi na tym terenie? Ministerstwo zdrowia wprowadziło dziś obostrzenia w 19 …

Łagodniejsze rygory zostaną wprowadzone w 10 powiatach województw podkarpackiego i świętokrzyskiego (kolor żółty na mapie). Tutaj limit gości weselnych będzie wynosił 100 osób.Chodzi o powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

Fot.: Twitter/ Janusz Cieszyński

Inf.: Ministerstwo Zdrowia
Photo by chuttersnap on Unsplash

zobacz też:

Wracają obostrzenia. Minister Zdrowia: W Małopolsce dwa z “czerwonych powiatów”
Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o powiatach, w których wrócą obostrzenia. Jeden z nich jest w Małopolsce. - Musimy się otrząsnąć - zaapelował szef resortu.
Małopolska wśród województw z największym rygorem epidemicznym. Nowe obostrzenia dla 19 powiatów w Polsce
Minister zdrowia poinformował na porannej konferencji prasowej o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w 19 powiatach. 6 sierpnia na porannej konferencji prasowej Łukasz Szumowski przekazał informację o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w związku z ilością nowych zachorowań na koronawirusa. zobacz: Wrac…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje