poniedziałek, 8 marca 2021 09:44

Michałowice. Agresywny mężczyzna zastraszał mieszkańców. Zatrzymały go dwie policjantki

Autor Aleksandra Tokarz
Michałowice. Agresywny mężczyzna zastraszał mieszkańców. Zatrzymały go dwie policjantki

Agresywny mężczyzna zastraszał mieszkańców gminy Michałowice. Dzięki działaniom policjantek, został odizolowany w ośrodku zamkniętym. Funkcjonariuszki, za profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych, otrzymały podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a także od sołtysa.

- Sprawa, którą zajmowały się funkcjonariuszki, dotyczyła mężczyzny siejącego postrach wśród mieszkańców, przez którego czuli się zagrożeni. Mężczyzna był wobec nich agresywny i ich zastraszał. Dzięki skrupulatności i zaangażowaniu policjantek zajmujących się tą sprawą podjęto działania, które doprowadziły do zatrzymania agresora, przedstawienia mu zarzutów znęcania i kierowania gróźb karanych, Po badaniach podejrzanego sąd orzekł wobec niego środek  zabezpieczający w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sołtys jednej z miejscowości gminy Michałowice w liście do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie skierował słowa podziękowania za wykonanie obowiązków służbowych przez funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Zielonkach.

Zielonki. Szybka reakcja policjantów pomogła uratować życie 76-latka
Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach pomogli w uratowaniu życia 76-latka, który podczas jazdy samochodem dostał udaru. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej, która zakończyła się sukcesem.

3 marca, w siedzibie KPP Kraków I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. insp. Dariusz Suwała, uroczyście wręczył podziękowania dwóm policjantkom z Komisariatu Policji w Zielonkach skierowane od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera za profesjonalizm i zaangażowanie w rozwiązaniu trudnej sytuacji mieszkańców.

fot. Policja Małopolska

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje