poniedziałek, 10 czerwca 2024 05:54

Młodzi z "Ekonomika" przygotowują się do zagranicznego stażu

Autor Mirosław Haładyj
Młodzi z "Ekonomika" przygotowują się do zagranicznego stażu

Do wyjazdu na Kretę przygotowują się uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. Młodzież z „Ekonomika” od 16 września do 11 października w greckich firmach będzie zdobywać doświadczenie zawodowe, zgodnie ze swoim profilem kształcenia. Towarzyszyć im będzie 3 nauczycieli.

Trwa wielkie przygotowanie do wrześniowego wyjazdu młodzieży z "Ekonomika" na Kretę. Kurs przygotowawczy do zagranicznego stażu obejmuje zajęcia językowe, kulturalne oraz warsztaty z pedagogiem.

-To już kolejny taki wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. W marcu br. 25. osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk oraz technik geodeta wróciła z zagranicznych praktyk zawodowych, które miały miejsce we włoskich firmach w Bolonii

-wspominają urzędnicy.

Staże, w których wzięli udział uczniowie, odbywały się w ramach projektu „Europejski staż zawodowy pewnym startem w przyszłość”. Udział w programie jest okazją nie tylko do podniesienia kompetencji zawodowych czy doskonalenia umiejętności językowych, ale także do nawiązania nowych znajomości oraz poznania kultury i obyczajów innych krajów.

Inf.: SP w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka