poniedziałek, 25 października 2021 13:53

Najlepsza odzież dla pracowników budowlanych

Autor Artykuł sponsorowany
Najlepsza odzież dla pracowników budowlanych

Pracownicy budowlani są całkiem liczną grupą pracowników ogółem w Polsce. Do tej grupy możemy zaliczyć osoby stawiające ściany, dekarzy, tynkarzy, czy pracowników, zajmujących się tak zwaną “wykończeniówką”.

Praktycznie codziennie w pracy narażeni są zarówno na zabrudzenia odzieży, jak również ich zdrowie może być zagrożone, na przykład przez kontakt odkrytej skóry z betonem, który w dłuższym kontakcie jest żrący. Jak w takim razie pracownicy mają się chronić przed podrażnieniami czy poważniejszymi urazami lub skaleczeniami? Oprócz tego, że ochrona pracownika powinna leżeć po stronie pracodawcy, również sam pracownik musi o siebie zadbać. Jak może to zrobić? Jaka jest odpowiednia odzież robocza? Jak powinno się dbać o taką odzież czy obuwie ochronne? O tym w poniższym artykule.

Wymagania dla profesjonalnej odzieży ochronnej i obuwia

Zarówno buty ochronne, jak i odzież robocza muszą spełnić szereg warunków i norm BHP, które są określone przez konkretne organy państwowe czy międzynarodowe. Co w takim razie charakteryzuje profesjonalny zestaw odzieży i obuwia ochronnego?

  • wytrzymałość na temperatury niskie i wysokie - dodatkowo na spalanie, czy stapianie (odpowiednie przy pracy z palnikiem gazowym podczas spawania);
  • przystosowanie do pracy na wolnym powietrzu - wiatroszczelność, wodoszczelność, termoregulacja;
  • odporność na zabrudzenia lub łatwość ich usuwania
  • w przypadku butów - ochrona stopy przed przygnieceniem poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów, blach w noskach butów.

To chyba najważniejsze aspekty odpowiedniej odzieży ochronnej. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie odzieży i obuwia roboczego wysokiej jakości, warto wejść na stronę producenta odzieży ochronnej Engelbert Strauss. Firma jest od niedawna na rynku polskim i zbiera coraz bardziej pochlebne recenzje, oraz ma dobry stosunek ceny do jakości, przy okazji spełniając kryteria odpowiednie dla takiej odzieży i obuwia.

Odpowiednia odzież i obuwie ochronne mają zapewnić bezpieczeństwo pracownikom - zarówno na poziomie ochrony przed uszkodzeniami, jak również przed zmianami temperatury.

Dbanie o odzież ochronną - najważniejsze informacje

Aby odzież oraz obuwie ochronne przetrwały ciężkie testy na wolnym powietrzu i dodatkowo aby służyły jak najdłużej pracownikom, bez straty na swojej jakości, należy o nie odpowiednio dbać. W tym celu, warto zapoznać się z zaleceniami producenta co do dbania o odzież i obuwie. Większość odzieży zazwyczaj można prać w pralce w domu, ale czasem niektórzy pracodawcy zatrudniają dodatkowo firmy, które zajmują się praniem i dbaniem o zestawy ochronne dla swoich pracowników. Konkretne tkaniny mogą wymagać konkretnych technik prania czy pielęgnacji, dlatego dobrze jest zapoznać się z informacjami odnośnie zabezpieczenia odzieży i obuwia ochronnego.

Podsumowanie

Odzież i obuwie ochronne jest narażone na różne czynniki fizyczne, chemiczne i biologiczne w trakcie jej użytkowania. Ale to od użytkownika zależy, jak długo taka odzież będzie mu służyć i czy cały czas będzie spełniać wszelkie normy, które są wymagane w danym zawodzie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje