środa, 20 kwietnia 2022 07:49

Najlepsze, wakacyjne kierunki we Włoszech

Autor Artykuł sponsorowany
Najlepsze, wakacyjne kierunki we Włoszech

Wakacje to czas niezapomnianych przeżyć i przygód, ale jest to również okres, w którym możemy chociażby na chwilę zrelaksować się i naładować pozytywną energią. Okazuje się jednak, że nie wszystkim uda się zaplanować idealny wyjazd właśnie na miesiące, które charakteryzują się najwyższymi możliwymi temperaturami. Część z nas będzie musiała zadowolić się wczasami, które wypadają w sezonie, kiedy w naszym kraju panuje sroga zima. Niemniej jednak, bez względu na to czy wyjeżdżamy latem czy też zimą, istnieją miejsca, w których nie zabraknie dla nas atrakcji, a także aktywnych form spędzenia urlopu. Okazuje się, że od wielu już sezonów, najpopularniejszym celem podróży polskich turystów jest słoneczna Italia. Jakie są zatem najlepsze, wakacyjne kierunki we Włoszech?

Wakacje na Sycylii- czyli wypoczynek w cieniu wulkanu Etna

Mówiąc o wakacjach we Włoszech , nie można pominąć niezwykłej i malowniczej wyspy jaką jest Sycylia. To jedna z największych wysp włoskich, na której odpoczynek może nam upłynąć w cieniu majestatycznego wulkanu Etna. Robi on bez wątpienia największe wrażenie na turystach z całego świata, a dodatkowo wycieczka na sam szczyt, będzie dobrym sprawdzeniem kondycji i wytrzymałości. Co więcej, chyba nikt, kto podróżuje na Sycylię nie może pominąć zabytkowego Palermo, które skupia w sobie różne style architektoniczne, a także majestatyczne budowle z różnych epok.

Ta sycylijska metropolia jest również swoistym centrum nocnego życia, gdyż znajdziemy tam wiele restauracji, klubów i barów, które otwarte są do późnych godzin nocnych. Dla tych podróżnych, którzy chcą przede wszystkim zapoznać się z historią i tajemniczością Sycylii, z pewnością nie może pominąć miasteczka Syrakuzy. Nie znajdziecie tam jednej, głównej atrakcji, gdyż całe miasto jest jedną, wielka atrakcją. Do zwiedzenia są chociażby Katakumby św. Jana i park archeologiczny, nie wspominając już o zabytkowym starym mieście. Sycylia bez wątpienia ma jeszcze wiele atrakcji, które czekają na podróżnych. Wakacje na Sycylii z pewnością zaliczycie do jednych z najlepszych.

Wakacje na Sardynii- urlop w otoczeniu niesamowitych plaż

Kolejnym miejscem, które wydaje się być wprost idealne na wakacje we Włoszech, jest druga pod względem wielkości wyspa, czyli Sardynia . Znana jest ona przede wszystkim z malowniczych plaż, a także krystalicznie czystej i spokojnej morskiej wody. Będąc tam nie możecie pominąć stolicy, czyli miasta Cagliari, które posiada wiele zabytków, a także znajdziecie tam najpopularniejsze plaże. Co więcej, dla turystów którzy szukają luksusowego wypoczynku w dość spokojnym kurorcie, poleca się wybrzeże Costa Rei, które uważane jest za jedną z najpiękniejszych okolic na wyspie. Kolejnym niezwykle ciekawym miejscem jest miasteczko Iglesias, które nie tylko charakteryzuje się przepięknym zabytkowym Starym Miastem, ale także mniej zatłoczonymi i spokojniejszymi plażami jak np. Cala Domestica. Nie można zapomnieć o mieście jakim jest Olbia, gdyż znajdziecie tam prawdziwe skupisko historycznych i zabytkowych budowli, co z pewnością docenią miłośnicy architektury. Wakacje na Sardynii mogą być niezapomnianą przygodą.

Wakacje w Toskanii- najpiękniejszym regionie Włoch

Wakacje we Włoszech nie można zaliczyć do kompletnych, bez zwiedzenia najpiękniejszego regionu kraju jakim jest Toskania, Można powiedzieć, że ten region jest kwintesencją całej Italii w jej najlepszym wydaniu. Poszukiwacze słońca i pięknej pogody z pewnością powinni się udać do Chianti, Val d'Orcia lub Crete Senesi, czyli spokojnych i słonecznych prowincji, w których znaleźć można nie tylko zabytki i termalne źródła, ale także niesamowite połacie winnic, z których produkowane jest lokalne wino. Nie można pominąć również Florencji, która jest typowym, historycznym miastem z wieloma zabytkami i atrakcjami przygotowanymi dla turystów. Drugim miastem regionu jest Siena, w której przeplatają się różnorodne style architektoniczne, nawiązujące do konkretnych epok i wydarzeń w historii Włoch. Turyści nastawieni na leniwy wypoczynek znajdą w Toskanii masę przepięknych plaż, a Ci, którzy preferują bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu, mogą wybrać się na wycieczkę rowerową, gdyż w Toskanii znajdziecie wiele specjalnie przygotowanych ścieżek i wytyczonych szlaków. Wakacje w tej części Włoch z pewnością będą idealnym połączeniem błogiego lenistwa, a także intensywnego zwiedzania.

Wyjazd do Włoch zimą? Narty we Włoszech będą idealnym rozwiązaniem

Wspomnieliśmy już o tym, że nie wszyscy są szczęśliwcami, którzy mogą zaplanować swój urlop na upalne lato. Jednak Ci, którzy mają wolne w okresie zimowym lub Ci, którzy właśnie na ten okres zaplanowali szybki wyjazd, z pewnością mogą wybrać Włochy, jako najlepsze miejsce do uprawiania sportów zimowych. Narty we Włoszech , głównie w północnej części kraju są niezwykle popularne i stanowią jedną z największych atrakcji. Zimą w ośrodkach takich jak np. Livigno, Cortina d'Ampezzo, Val di Fassa czy Val di Fiemme panują idealne warunki do uprawiania tego typu sportów zimowych. Co więcej trasy dla narciarzy są świetnie przygotowane i podzielone względem poziomu trudności. Na stokach we włoskich ośrodkach narciarskich można więc do woli zasmakować białego szaleństwa i aktywnie spędzić swój zimowy wypoczynek.

Wycieczki objazdowe po Włoszech

Idealną alternatywą dla spragnionych wrażeń turystów są objazdowe wycieczki na wakacje we Włoszech. Organizowane są one przez biura podróży, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować taki wyjazd również na własną rękę. Co więcej, coraz popularniejsze stają się wycieczki do Włoch kamperem, podczas których można zatrzymywać się w dowolnych miejscach na malowniczych kempingach, których w Italii nie brakuje. Jeśli więc szukacie pomysłu na wakacje we Włoszech, podczas których będziecie mogli zwiedzić wszystko to, co jest naczelnym symbolem Italii i wizytówką tego kraju, warto zaplanować podróż od północy, aż po samo południowe wybrzeże i cieszyć się słoneczną pogodą, a także bogactwem zabytków i podziwiać różnorodność każdego z regionów. Wycieczki objazdowe po tak gościnnym i niesamowitym kraju, pełnym kontrastów i historii, z pewnością będą najlepszym wspomnieniem.

Ceny noclegów we włoskich regionach, najczęściej wybieranych przez turystów

Turyści, którzy zaplanowali swoje kolejne wakacje we Włoszech lub którzy szykują się na zimowy wyjazd, z pewnością zastanawiają się jak kształtują się ceny noclegów, w najlepszych, włoskich kierunkach wakacyjnych. Otóż wszystko jest uzależnione przede wszystkim od tego, czy zdecydujemy się na nocleg w popularnych miastach, czy być może w mniejszych miejscowościach. Włochy co prawda nie należą do najtańszych, wakacyjnych krajów, jednak nie oznacza to, że znacznie nadwerężą nasz budżet.

Zacznijmy więc od Sycylii. Jak kształtują się tam ceny noclegów? Oczywiście najdrożej będzie w Palermo- obleganej przez podróżnych stolicy wyspy. Jeśli zadowolimy się niższej klasy noclegiem, przyjdzie nam zapłacić około 250 złotych za noc, jednak ceny w obiektach oznaczonych pięcioma lub czterema gwiazdkami, zaczynają się od 400 złotych za noc. W mniejszych miejscowościach na wyspie, możecie przenocować już za 80 złotych za noc od osoby.

Kolejnym kierunkiem jest Sardynia i znów, można powiedzieć, że najdrożej będzie w stolicy wyspy Cagliari, a także w Olbi czy Sassari, nie wspominając już o luksusowym kurorcie Costa Rei. Tam ceny noclegów będą zaczynać się od 300 a nawet 500 złotych za noc. W mniejszych miejscowościach możemy jednak przenocować już za 150 złotych za noc, od osoby.

Przejdźmy do wspomnianej już Toskanii. Ceny noclegów w tym regionie Włoch są mocno zróżnicowane. Najdroższe noclegi znajdziemy jednak we Florencji czy Sienie, gdzie za noc będziemy musieli zapłacić nawet 300 złotych w hotelu o przyzwoitym standardzie. Niemniej jednak, większość luksusowych obiektów oferuje nocleg za minimum 500 złotych za noc od osoby. Jeśli jednak zdecydujemy się na hotele w nieco niższym standardzie i w mniejszych miasteczkach, spokojnie znajdziemy dobre oferty noclegowe w cenie nawet od 200 złotych z noc od jednej osoby.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje