poniedziałek, 21 czerwca 2021 08:42

Nakrop świat kolorami dzięki włąsnoręcznie malowanym ubraniom

Autor Artykuł zewnętrzny
Nakrop świat kolorami dzięki włąsnoręcznie malowanym ubraniom

Jeśli kiedykolwiek chciałeś mieć estetykę malarską bez poświęcania życia sztuce, nie bój się. Malowanie własnych ubrań jest zabawne i proste; to także świetny sposób na przekształcenie niektórych części garderoby w niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju elementy, które naprawdę się wyróżniają.

Zwłaszcza pomalowane bryzgami ubrania krążą ostatnio w świecie mody z takimi osobami jak Maison Margiela i Junya Watanabe na czele.

Jednak nie musisz wydawać tysięcy dolarów, aby uzyskać taki wygląd; możesz łatwo uzyskać podobne efekty za ułamek ceny. Oto kilka sposobów malowania, które możesz wypróbować.

Malowanie rozpryskami

Jest to prawdopodobnie jedna z najłatwiejszych metod, ponieważ trudno ją zepsuć. Wystarczy kilka farb do tkanin w wybranych przez Ciebie kolorach. Nie musisz się też martwić, że farby odbiorą kolor tkaniny - będą się dość dobrze wyróżniać.

Farby do malowania tkanin jto najlepszą farbą do tego zadania, ponieważ nigdy nie zejdzie, bez względu na to, ile go będziesz razy prał, i jest powszechnie dostępny w każdym sklepie z artykułami artystycznymi i rzemieślniczymi.

Potrzebny będzie również co najmniej jeden średni pędzel. Najpierw umieść wybrane kolory w osobnych pojemnikach i dodaj do każdego niewielką ilość wody, aby poprawić rozlewność farby. Połóż ubranie na ziemi (i upewnij się, że obszar wokół niego jest chroniony i naładuj pędzel jednym kolorem farby.

Teraz nadchodzi zabawna część: uderz pędzlem tak, jakbyś gwałtownie rzucał zaklęcie, był nadmiernie namiętnym dyrygentem lub ninja robiącym ciosy karate – wszystko według uznania. Prawdopodobnie dostaniesz jeden lub dwa dobre kleksy, dopóki nie nadejdzie czas przeładowania farby. Gdy uznasz, że masz dość koloru, umyj pędzel i przejdź do następnego. Spłucz i powtarzaj, aż zostanie uzyskany rosprysk zgodnie z twoimi upodobaniami. Pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin.

Malowanie kroplowe

Jeśli jesteś fanem Jacksona Pollocka, to jest metoda dla Ciebie. Najpierw wybierz wybrane przez siebie farby i umieść je w kubkach, najlepiej z dziobkami ułatwiającymi nalewanie. Tym razem będziesz musiał je znacznie bardziej rozwodnić, aby miały konsystencję do nalewania (więcej wody sprawi, że kapie szybciej). Zalecam również malowanie ubrania pod kątem - w ten sposób farba będzie z niego kapać, a nie rozlewać się. Ważne, aby używać do tego specialnych farb do ubrań. Farby akrylowe, choć ich kolory są żywe i wyglądają równie pięknie, zostaną spłukanę w kolejnych praniach.

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest odzież nieco sztywniejsza, ponieważ o wiele łatwiej będzie na niej malować. Wtedy wszystko, co musisz zrobić, to zacząć nalewać do syta. Zalecam utrzymywanie powolnego i cienkiego strumienia, aby uzyskać najlepszą kontrolę. Kiedy skończysz, pozwól materiałowi wyschnąć. Uwaga! Stworzyłeś sztukę nowoczesną.

Po prostu to pomaluj

Tytuł jest nieco niejasny, ale chodzi o to, by wyglądało, jakby twoje ubrania były paletą farb Picassa. Wymaga to trochę więcej wysiłku i kreatywności, ale możesz użyć dużo więcej swojej wyobraźni i jest to całkiem zabawne. W idealnym przypadku masz do dyspozycji przynajmniej wszystkie podstawowe kolory oraz czerń i biel. Weź trochę każdego z nich i umieść je na własnej palecie (wystarczy papierowy talerz) i spróbuj stworzyć fajne kombinacje kolorów.

Potem po prostu zaczynasz malować na swoich ubraniach. Postaraj się wprowadzić jak najwięcej różnorodności w kształcie i kolorze, ale pamiętaj również o równowadze obrazu. Zasadniczo chcesz, aby wyglądał losowo, z plamami o różnych kształtach i rozmiarach.

Fajną metodą, jaką możesz zrobić, jest uformowanie kuli kilku kolorów farby na szpachelce, a następnie rozprowadzenie jej bardzo cienko na ubraniu, tworząc efekt tęczy. Świat naprawdę jest twoją ostrygą, więc wypróbuj nowe rzeczy i baw się dobrze.

Kilka uwag, zanim zaczniesz tworzyć

Najlepsze płótno do malowania własnych ubrań to grubsze tkaniny bawełniane, takie jak denim. Poliestry i inne tkaniny syntetyczne również zwykle dobrze trzymają farbę akrylową.

Jeśli spróbujesz malować na zbyt cienkiej tkaninie, może to obciążyć ubranie i możesz poczuć teksturę farby na skórze. Farba do tkanin jest również bardzo trwała, więc noś ubrania, na które nie będziesz miał nic przeciwko nałożeniu farby. Z drugiej strony oznacza to, że pomalowane ubrania można bezpiecznie czyścić w pralce i suszarce bez obawy o utratę farby.Cóż, to wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć malować własne ubrania. Nawet jeśli nigdy w życiu nie malowałeś, te metody są prostymi sposobami, aby wyglądać, jakbyś ukończył szkołę artystyczną.

Więc idź tam, weź swoje pędzle i zostań Bobem Rossem w trakcie tworzenia.

Szukasz inspiracji i żywych kolorów farb ? Odwiedź mój ulubiony Sklep Profil  gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebuje każdy artysta tworzący farbami do tkanin.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka