wtorek, 4 stycznia 2022 11:17

Naprawy Iphone – co zrobić gdy telefon się zepsuje?

Autor Artykuł sponsorowany
Naprawy Iphone – co zrobić gdy telefon się zepsuje?

Przyjmijmy hipotetyczną sytuację, która może się zdarzyć każdemu użytkownikowi smartfona. Po zaparkowaniu samochodu w centrum miasta i zabraniu z niego potrzenych rzeczy mamy zajęte obie ręce, zatem telefon chwytamy niezgrabnie jednym palcem, przyciskając go do ciała. Oczywiście już wiadomo, co się stanie. Na chwilę tracimy uchwyt, a wszystkie rzeczy, w tym nasz drogi smartfon zapoznają się z betonem, testując jego twardość. Telefon ląduje ekranem do dołu. Chwila prawdy – na twarzy pojawia nam się kilka kropel zimnego potu. Co zrobić gdy telefon spotka podobny los? Gdzie najlepiej naprawić Iphona? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy w poniższym artykule.

Gdzie naprawić Iphona?

Hipotetycznych sytuacji ciąg dalszy, czyli co by było gdyby. Oczywiście jabłkowy telefon po upadku doznaje sporego uszczerbku. Na ekranie rozpościera się malownicza pajęczynka, a kawałki szkła są niebezpiecznie luźne, co w ostateczności może skończyć się tragicznie. Niestety telefon trzeba zanieść do serwisu, tylko jakiego? Odwieczny dylemat między tanimi a droższymi serwisami. Tanie oznaczają zazwyczaj brak autoryzacji producenta, co oznacza wiele rzeczy, w tym fakt, że wykorzystywane części nie będą oryginalne, a nasze urządzenie z chwilą rozkręcenia stracie gwarancję. Droższe serwisy autoryzowane jak sama nazwa wskazuje, są wspierane przez producentów, części są oryginalne, a po zakończonej naprawie telefon wciąż posiada starą gwarancję.

Autoryzowany serwis Apple

Przyjmij zatem dwa scenariusze:

  1. Tani serwis      telefonów – nie masz pieniędzy, na to, by oddać swój telefon do serwisu      autoryzowanego, poza tym co najgorszego się może stać. Naprawa wydaje się      prosta, trzeba jedynie wymienić zbity wyświetlacz. Serwisant odbiera od      ciebie smartfon i informuje, że będzie do odbioru za trzy dni. Po upływie      tego czasu odbierasz telefon z pięknym świeżym wyświetlaczem, ALE:

-       Telefon stracił gwarancję producenta, więc jeśli nastąpi awaria nie z twojej winy, możesz jedynie poklepać się w ramię.

-       Istnieje spore prawdopodobieństwo, że twój Iphone nie jest już odporny na wodę, lepiej tego nie sprawdzać.

-       Wyświetlacz nie jest oryginalny, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Dopiero w porównaniu z modelami znajomych zauważasz pewno znaczące braki, takie jak mniejsza jasność.

  1. Postanawiasz      oddać telefon w ręce specjalistów z serwisu autoryzowanego. Koszt jest      większy, ale po rozważeniu plusów i minusów tego rozwiązania skorzystanie      z ich usług wciąż bardziej się opłaca. Po krótkiej rozmowie i wstępnej      diagnostyce telefon zabierany jest do serwisu, a ty jesteś proszony o      zaczekanie dwóch godzin. Po upływie tego czasu telefon z nowym      wyświetlaczem jest ci zwracany WIĘC:

-       Jeśli twój telefon wciąż mieści się w czasie gwarancji, nie uległa ona cofnięciu

-       Telefon przed oddaniem przeszedł szereg testów, aby mieć pewność, że wszystko działa poprawnie.

-       Wyświetlacz jest oryginalny, dlatego zupełnie nie różnie się od tego co miałeś wcześniej.

Naprawa Apple Kraków

W Krakowie pełne jest serwisów, zarówno tych autoryzowanych jak i zwykłych. W celu naprawienia urządzenia z jabłkiem na pleckach najlepiej jest wybrać serwis autoryzowany, chociaż łączy się to z dużo większym wydatkiem. Firma, której główną specjalnością jest naprawa Apple Kraków, z pewnością zajmie się twoim urządzeniem z największą starannością. Wyszkoleni serwisanci polegają na najnowszych technologiach i specjalistycznej wiedzy, aby mieć pewność, że każdy telefon, który przechodzi przez ich stanowisko, jest serwisowany zgodnie z wszelkimi normami i wytycznymi producenta.

Artykuł powstał we współpracy z serwis-krakow.pl

Technologia - najnowsze informacje