piątek, 14 sierpnia 2020 14:19

Kraków. Nowa plaża na Bagrach otwarta... warunkowo

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowa plaża na Bagrach otwarta... warunkowo

"Otwieramy warunkowo nową plażę w parku Bagry Wielkie. Warunkowo, ponieważ wszystkie pozostałe prace budowlane będą trwały jeszcze do września" - poinformował dziś Zarząd Zielni Miejskiej w Krakowie.

"Zachowanie dystansu społecznego w upalne dni nad wodą jest trudne, dlatego ufamy, że udostępnienie nowej strefy plażowania pomoże mieszkańcom na bezpieczny wypoczynek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo że nie jest zorganizowane kąpielisko wielu mieszkańców będzie szukało ochłody w wodzie, dlatego okolice plaży będą patrolowane przez ratowników krakowskiego WOPR w weekend od godziny 9.00 do 16.00. Bardzo prosimy o rozwagę i zachowanie dystansu" - apeluje ZZM.

Otwieramy warunkowo nową plażę w parku Bagry Wielkie. Warunkowo, ponieważ wszystkie pozostałe prace budowlane będą...

Posted by Kraków PL on Friday, August 14, 2020

Nowa plaża po wschodnie części zalewu została wybudowana w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego pt. „Kąpielisko nad Bagrami Wielkimi – plaża i toalety”. W ramach projektu powstała nowa piaszczysta plaża, zaplanowano też toalety, przebieralnie oraz prysznice.

Mają zostać również wybudowane alejki oraz drewniane palisady utrzymujące piach (podobnie jak przy samym kąpielisku). Ostatnim elementem ma być stworzenie zagospodarowanej przestrzeni dla osób chcących piknikować. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł.

Pisaliśmy tym tu:

Kraków. Na Bagrach buduje się plaża. Jak będzie wyglądać?
Na Bagrach Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi prace związane z zagospodarowaniem Parku Bagry, które zakładają wykonanie plaży wraz z kąpieliskiem, budowę obiektów małej architektury, w tym pergoli. Wokół plaży powstaje też ogród. Plaża na Bagrach budowana jest w ramach zwycięskiego projektu Budżetu…

Przy okazji przypominamy, że zmienił się regulamin Plaży na Bagrach. Pisaliśmy tym tu:

Kraków. Zmiany na Bagrach. O czym trzeba pamiętać?
Przypominamy, że od 31 lipca zmienił się regulamin korzystania z parku miejskiego Bagry Wielkie. Najistotniejszymi zmianami są: wprowadzony zakaz grillowania oraz pływania motorówką.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje