czwartek, 10 marca 2022 11:39

Nowy Sącz: "Ten sklep był tu od zawsze" Mieszkańcy walczą. Spółdzielnia odpowiada

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: "Ten sklep był tu od zawsze" Mieszkańcy walczą. Spółdzielnia odpowiada

Ponad 600 podpisów w sprawie sklepu na ul. Armii Krajowej w Nowym Sączu zebrali mieszkańcy osiedla Gołąbkowice. Skierowane do Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej pismo zawiera prośbę, by zarząd cofnął decyzję o wypowiedzeniu najmu lokalu dla spółdzielni spożywczej. Zarząd postanowił się do niego ustosunkować.

Mieszkańcy osiedla Gołąbkowice martwią się nie tylko o to, że sklep zostanie zlikwidowany, ale również że działka trafi w ręce dewelopera i w tym miejscu powstanie apartamentowiec.

– Moja rodzina robi zakupy w tym sklepie od kilkunastu lat. Jest dobrze zaopatrzony, obsługa miła, nie trzeba nigdzie jechać, żeby mieć świeże warzywa i owoce

– pisze w liście do naszej redakcji jeden z czytelników i dodaje:

– Teraz to nie wiadomo, jakie będą plany. A może postawią nam biurowiec lub kolejny apartamentowiec?

Mieszkańcy osiedla Gołąbkowice zebrali ponad 600 podpisów w sprawie sklepu na ul. Armii Krajowej. Skierowali oni do Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej pismo zawierające prośbę, by zarząd cofnął decyzję o wypowiedzeniu najmu lokalu dla spółdzielni spożywczej.

Losy sklepu zależą od porozumienia między PSS „Społem” a GSM

Zarząd Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej postanowił odpowiedzieć mieszkańcom i poinformował, że na ich wniosek wycofa wypowiedzenie. jest jednak warunek:

– Szanując Państwa zdanie Zarząd Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przychyli się do prośby wyrażonej przez Państwo w petycji i wycofa wypowiedzenie umowy najmu lokalu przy ulicy Armii Krajowej 15, pod warunkiem unormowania kwestii prawnych oraz zaprzestania narażania GSM, a więc Państwa, mieszkańców naszych zasobów, na dodatkowe koszty sądowe, przez Zarząd PSS Społem, w zakresie pozostałych pawilonów, pozostających w sporze. Stanowisko takie zostało przekazane Zarządowi PSS Społem, zatem sprawa cofnięcia wypowiedzenia w chwili obecnej jest zależna wyłącznie od Zarządu PSS Społem

– informuje na swojej stronie internetowej Zarząd Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Inf.: GSM,
Fot.: Google Maps/ screen

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje