środa, 26 października 2022 18:47

[Zdjęcia] Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby trafiły do szpitala

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Zdjęcia] Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby trafiły do szpitala

Do zdarzenia doszło 26 października o godzinie 11:36. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na Alejach Piłsudskiego ranne zostały trzy osoby.

W środowe południe zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na Aleje Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym zderzyły się dwa samochody osobowe tj. Skoda Fabia i Opel Vectra. Samochodami łącznie podróżowały cztery osoby.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby.

-Jedna osoba poszkodowana pozostawała w samochodzie, dostęp do niej był swobodny. Z uszkodzonej Skody nastąpił wyciek płynów silnikowych. Obydwa  uczestniczące w zdarzeniu pojazdy znajdowały się na wyłączonej z ruchu części jezdni. Przód Skody nieznacznie wystawał na jeden z dwóch pasów ruchu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu poszkodowanych i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym załogom karetek Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania zastępu polegały na kontynuowaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, całkowitym usunięciu uszkodzonej Skody na wyłączoną z ruchu część jezdni, sorpcji rozlanych płynów silnikowych oraz usunięciu z jezdni elementów powypadkowych

-relacjonują strażacy.

Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Nowym Sączu.

Inf. i foto: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje