piątek, 29 lipca 2022 09:15

Ogrodzenie panelowe i jego zalety

Autor Artykuł sponsorowany
Ogrodzenie panelowe i jego zalety

Ogrodzenia panelowe coraz częściej uznawane są za dobrą alternatywę dla drogich płotów. To rozwiązanie w przystępnej cenie jest też trwalsze i bardziej funkcjonalne od siatki. Wśród ogrodzeń z gotowych prefabrykatów można odnaleźć panele stalowe, drewniane i betonowe. Największą popularnością cieszą się te z ocynkowanej stali pokrytej powłokami antykorozyjnymi. Co należy wiedzieć o płotach z prefabrykatów i dlaczego warto je wybrać?

Ogrodzenie panelowe - co trzeba wiedzieć?

Panele ogrodzeniowe są lekkie i stabilne. Montuje się je za pomocą specjalnych obejm do przygotowanych słupków. W niektórych sytuacjach można wykorzystać paliki istniejące już na posesji. Ogrodzenie panelowe bywa stawiane bez podmurówki. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku płotów tymczasowych i takich, które mają wyłącznie oddzielać fragment terenu. Przykładami mogą być tutaj place budowy i place zabaw. Wykorzystanie cokołu sprawia, że ogrodzenie jest jeszcze bardziej stabilne i może przetrwać długie lata. Osoby zainteresowane tą opcją mają do wyboru klasyczną wylewkę betonową lub łatwe w montażu elementy prefabrykowane. Jakie korzyści niesie za sobą wybór ogrodzenia z paneli?

Zalety ogrodzeń panelowych

Płoty z prefabrykatów są chętnie stosowane do ogradzania terenów firm i zakładów oraz przez inwestorów prywatnych. Wśród głównych zalet wyboru takiego rozwiązania wymienia się:

  • stosunkowo niski koszt i łatwość montażu
  • stabilność, trwałość i odporność na korozję
  • estetykę i uniwersalność wykorzystania.

Ogrodzenie bez podmurówki można bez problemu zmontować samodzielnie przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi. Profesjonalnej ekipie zadanie to zajmie niewiele czasu. Postawienie obmurowanego płotu potrwa oczywiście trochę dłużej i będzie bardziej kosztowne. Wciąż jednak można tu liczyć na przyjazne ceny i krótki czas realizacji. Warto wiedzieć, że pojedynczy panel o wysokości 2 metrów można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Panele ogrodzeniowe wykonane ze sztywnego, grubego drutu charakteryzuje znaczna stabilność. Dobrej jakości modele są poddawane cynkowaniu i malowaniu proszkowemu co chroni je przed korozją. Dzięki swojemu wyglądowi świetnie zaprezentują się również wokół domu, rekreacyjnej działki czy publicznej placówki. Nie będą ponadto ograniczały widoku.

Ogrodzenie panelowe a inne opcje

Postawienie ogrodzenia panelowego bywa rozważane jako alternatywa dla siatki lub droższych płotów. W pierwszej sytuacji wybór paneli jest bez wątpienia korzystniejszy. Argumentem za jest choćby jego ciekawszy wygląd i mocniejsza budowa. Na siatkę decydują się zwykle osoby, które mają do ogrodzenia bardzo duży teren i mocno ograniczony budżet. W zestawieniu z płotami tradycyjnymi, metalowe panele okazują się rozwiązaniem tańszym, a zarazem równie trwałym. Segmenty mogą też posiadać wiele kształtów i wzorów, co pozwala podkreślić estetykę przestrzeni. Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie solidne i ekonomiczne. Odpowiednio dobrane z pewnością będzie opłacalną inwestycją.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje