czwartek, 21 września 2023 08:47

Ogromny pożar na Podhalu. Strażacy wynosili seniorkę przez okno [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
Ogromny pożar na Podhalu. Strażacy wynosili seniorkę przez okno [FOTO]

Strażacy gasili szalejący pożar, a policjanci ewakuowali mieszkańców z rejonu zagrożenia. Żywioł pochłaniał budynki gospodarcze jeden za drugim. Dzięki szybkim działaniom gaśniczym i ratunkowym nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wczoraj (20 września) po godzinie 5.30 pożar w miejscowości Tylmanowa (powiat nowotarski) na osiedlu Górzany postawił na nogi strażaków i szczawnickich policjantów. Palił się budynek gospodarczy, w którym były zwierzęta. Strażacy rozpoczęli gaszenie rozprzestrzeniającego się ognia, a na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy.

Policjanci ze Szczawnicy obecni na miejscu pomagali w ewakuacji osób z pobliskiego budynku mieszkalnego. Przez okno wynieśli seniorkę, która miała problem z poruszaniem. Z zagrożonego rejonu wyprowadzili także starszego pana.

Akcja była wyjątkowo trudna, bo ogień przenosił się na kolejne pomieszczenia, w których były zgromadzone płody rolne i siano. Wodę do gaszenia pobierano z pobliskiego Dunajca. W sumie spłonęły doszczętnie dwa budynki gospodarcze, ale na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się na położona tuz obok budynki mieszkalne. Niegroźnie ranny został mężczyzna, który ratował i wyprowadzał zwierzęta.

W akcji wzięły udział zastępy z OSP Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna, Krościenko, Tylka i miejscowej, OSP Tylmanowa oraz  JRG Nowy Targ , Pogotowie Energetyczne oraz patrol Policji. Okoliczności zdarzenia będą ustalać funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczawnicy.

fot. Małopolska Policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka