środa, 6 grudnia 2023 14:53

Okolice Małopolski w 1 weekend - co warto zobaczyć?

Autor Artykuł sponsorowany
Okolice Małopolski w 1 weekend - co warto zobaczyć?

Województwo małopolskie, z malowniczym Krakowem jako stolicą, to miejsce o niezwykle bogatej historii, pięknych krajobrazach i fascynujących atrakcjach turystycznych. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na weekend w okolice tego regionu, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Rozpocznijmy naszą podróż od urokliwego Wąwozu Korzeniowy Dół niedaleko Kazimierza Dolnego.

Wąwóz Korzeniowy Dół

Pierwsze miejsce, które warto odwiedzić w okolicach województwa małopolskiego, to urokliwy Wąwóz Korzeniowy Dół, położony nieopodal malowniczego Kazimierza Dolnego. To idealne miejsce dla miłośników przyrody i turystyki pieszej. Wąwóz zachwyca malowniczymi krajobrazami, głębokimi kanionami i licznymi strumieniami. Spacerując jego trasami, można napotkać na liczne gatunki roślin i zwierząt. Przeczytaj więcej na temat tego niezwykłego miejsca: https://psw.pulawy.pl/wawoz-korzeniowy-dol-co-zobaczyc-w-okolicach-pulaw/

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Kolejnym fascynującym miejscem wartym odwiedzenia jest Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Ten monumentalny obiekt stanowi prawdziwą perełkę polskiego dziedzictwa kulturowego. Zamek został zbudowany w XVII wieku przez Krzysztofa Ossolińskiego i zachwyca swoją architekturą oraz rozmachem. Spacerując po jego wnętrzach, można przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych wieków.

Ojcowski Park Narodowy

Dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku doskonałym miejscem na weekendową wyprawę będzie Ojcowski Park Narodowy. To niezwykłe połączenie pięknych krajobrazów, wapiennych skał i interesujących jaskiń. Spacer po wyznaczonych trasach pozwala nie tylko na kontakt z naturą, ale także na poznanie historii tego miejsca.

Wieliczka i Kopalnia Soli

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedno z najlepiej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. To nie tylko atrakcja turystyczna, ale także obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziemne korytarze, kaplice wyrzeźbione w soli i fantastyczne komory sprawiają, że to miejsce jest niezwykle fascynujące. Warto zarezerwować sobie czas na zwiedzenie tego unikalnego obiektu.

Zakopane i Tatry

Dla miłośników gór i sportów zimowych Zakopane oraz Tatry są idealnym miejscem na weekendową wyprawę. To prawdziwa oaza dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników pieszych wędrówek. Oprócz aktywności na stokach, można tu również skosztować regionalnych potraw i poznać kulturę góralską.

Nowy Sącz i Stary Sącz

Nowy Sącz i Stary Sącz to dwie urokliwe miejscowości, które zachwycają swoją historią i architekturą. Nowy Sącz słynie z pięknych kamieniczek i rynku, na którym można poczuć klimat minionych wieków. Stary Sącz natomiast to miasteczko, w którym znajduje się klasztor i bazylika św. Kingi, co sprawia, że jest to ważne miejsce pielgrzymkowe.

Zamek w Niedzicy

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w okolicach małopolskiego, jest Zamek w Niedzicy, zwany także Zamkiem Dunajec. Położony nad brzegiem jeziora Czorsztyńskiego, zachwyca swoim widokiem i historią. To idealne miejsce na romantyczną wycieczkę czy rodzinny spacer. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzania zamku i podziemi.

Podsumowanie

Województwo małopolskie to region pełen atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić podczas weekendowej wyprawy. Od urokliwych wąwozów po majestatyczne zamki, każdy znajdzie tu coś dla siebie. To doskonałe miejsce na odpoczynek od codziennego zgiełku i odkrywanie piękna polskiej przyrody i historii. Nie czekaj dłużej - wyrusz na weekendową przygodę w okolice województwa małopolskiego!

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka