czwartek, 28 stycznia 2021 10:05

Oświęcim. Znaleziono ludzkie szczątki nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzu

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Znaleziono ludzkie szczątki nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzu

Mieszkaniec Oświęcimia przez przypadek znalazł ludzkie szczątki nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzu. Policja wraz z prokuraturą prowadzą czynności wyjaśniające.

W ubiegły poniedziałek (25.01.2021) policjanci otrzymali zgłoszenie, od mieszkańca Oświęcimia, który spacerując nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzu, zauważył czaszkę ludzką. Na miejsce natychmiast udali się policjanci oraz prokurator, który polecił zabezpieczyć szczątki ludzkie do badań specjalistycznych, niezbędnych przy identyfikacji danych osoby.

Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, podczas których znaleziono także, zarośnięte korzeniami roślin, fragmenty odzieży oraz obuwia.

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, prowadzą czynności mające na celu ustalenie do kogo należały znalezione szczątki ludzkie.

Zebrane ślady zostaną poddane szczegółowej analizie, w celu ustalenia tożsamości denata oraz okoliczności zgonu. Czaszka oraz kości zostaną przekazane do Instytutu Medycyny Sądowej gdzie zostaną poddane ekspertyzie przez biegłych, którzy będą starali się  ustalić z jakiego okresu pochodzą, a także jaki był wiek oraz płeć osoby do której należały.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje