środa, 10 lipca 2024 03:48

Oszukali nawet kilkaset osób z całego świata. 6 mężczyzn wpadło w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Oszukali nawet kilkaset osób z całego świata. 6 mężczyzn wpadło w Krakowie

Sześciu mężczyzn zatrzymano w Krakowie w związku z oszustwami podczas dokonywanych przez internet zakupów.

Sprawą sześciu oszustów krakowscy policjanci zajmowali się od kilku miesięcy. Mężczyźni byli podejrzani o przestępstwa internetowe polegające na przechwytywaniu danych osób oraz ich kart płatniczych. Następnie za ich pomocą podejrzani dokonywali zakupów przez internet. Policjanci twierdzą, że mężczyźni mogli oszukać nawet kilkaset osób z całego świata. Straty pokrzywdzonych szacuje się na ok. 155 tysięcy złotych, natomiast kwota 1,3 miliona złotych to suma, na którą sprawcy usiłowali dokonywać transakcji.

-Intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na wytypowanie osób odpowiedzialnych za nielegalne wykorzystywanie cudzych kart płatniczych. W związku z tym 3 lipca oraz 6 lipca br. kryminalni udali się pod 6 adresów w różnych częściach miasta, pod którymi zatrzymali w sumie 6 mężczyzn w wieku pomiędzy 19 a 31 lat

-przekazuje policja.

Mundurowi zabezpieczyli m.in. telefony, laptopy oraz karty sim. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty oszustwa komputerowego w stosunku do mienia o znacznej wartości oraz kradzieży z włamaniem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Inf. policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka