czwartek, 18 lutego 2021 09:35

Pałac Dąmbskich w Wojniczu doczeka się rewitalizacji. Co w nim powstanie?

Autor Aleksandra Tokarz
Pałac Dąmbskich w Wojniczu doczeka się rewitalizacji. Co w nim powstanie?

16 lutego w Urzędzie Miejskim w Wojniczu burmistrz Tadeusz Bąk podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie dokumentacji projektowej kompleksowej rewitalizacji Zespołu Pałacowo Parkowego w Wojniczu. Jak będzie wyglądał po zmianach?

Po II wojnie światowej w Pałacu Dąmbskich mieściła się m.in. szkoła rolnicza, a później internat żeński i przedszkole. W latach 90. XX wieku został opuszczony. Zaniedbany i popadający w ruinę pałac jest własnością gminy Wojnicz od 2011 roku.

- W związku z zakończeniem postępowania przetargowego i wyborem najkorzystniejszej oferty została podpisana umowa z wykonawcą na przygotowanie dokumentacji projektowej kompleksowej rewitalizacji Zespołu Pałacowo Parkowego w Wojniczu – informuje samorząd.

Tarnów. Powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Gdzie?
Projektowanie nowego węzła przesiadkowego “Krakowska” powoli dobiega końca. Prace mają ruszyć, gdy tylko pozwoli na to pogoda. - Będzie to jeden z trzech nowoczesnych węzłów w Tarnowie [/informacje/tarnow]. To jedno z zadań projektu „Integracja transportu publicznego w Tarnowie”, który obecnie jes…

Wykonawcą została firma Art Artur Grodziński z Tarnowa. Dokumentacja ma być gotowa do końca sierpnia tego roku, a koszt jej opracowania to ponad 230 tys. zł.

Prace projektowe zakładają m. in. uzyskanie najwyższej jakości rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych, krajobrazowych i architektonicznych. Według zapowiedzi, w budynkach odbywać będą się zajęcia służące aktywizacji mieszkańców.

inf. Gmina Wojnicz, fot. Wikipedia/Motilla - Praca własna

Tarnów - najnowsze informacje