środa, 17 lutego 2021 13:54

Tarnów. Powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Gdzie?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Gdzie?

Projektowanie nowego węzła przesiadkowego "Krakowska" powoli dobiega końca. Prace mają ruszyć, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

- Będzie to jeden z trzech nowoczesnych węzłów w Tarnowie. To jedno z zadań projektu „Integracja transportu publicznego w Tarnowie”, który obecnie jest wdrażany w mieście - podkreśla prezydent Roman Ciepiela. - Przystanek Krakowska Planty jest ważnym miejscem na komunikacyjnej mapie Tarnowa. Tu zatrzymuje wiele autobusów, zarówno miejskich jak i należących do prywatnych przewoźników. Położony w sąsiedztwie dworców – kolejowego i autobusowego – obsługuje zarówno mieszkańców, jak i sporą grupę przyjezdnych. Dlatego zmienimy standard tego miejsca, zastosujemy takie rozwiązania komunikacyjne, by – zgodnie z obecnymi trendami – dać priorytet komunikacji zbiorowej.

Tarnów. Pomoc dla pacjentów z Covid-19. W Szpitalu św. Łukasza rozbudowano instalacją tlenową
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie rozbudowano istniejącą instalację tlenową. Terapia tego typu jest niezbędna w leczeniu osób chorych na Covid-19. Rozbudowa instalacji tlenowej w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie [/informacje/tarnow] ma na celu prawidłową realizację za…

Stanie się tak w efekcie realizacji kilku projektów drogowych, obejmujących przebudowę tej części miasta. W ich ramach zostaną zaprojektowane buspasy. Zarówno w stronę ulicy Narutowicza (ronda w sąsiedztwie byłego „Owintaru”), jak też od ciągu ulic Sikorskiego i Szkotnik.

Sam węzeł zostanie rozbudowany. Zatoka autobusowa będzie dłuższa niż obecnie. Powstanie peron, na którym zostaną ustawione zadaszone, podświetlone wiaty – wyposażone w miejsca przeznaczone do ładowania urządzeń mobilnych. Na węźle zostaną zamontowane tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, wśród nich tablica, która będzie podawała informacje o czasie odjazdu najbliższych pociągów, które zatrzymują się na tarnowskim dworcu PKP.

Tarnów. Seniorka przekazała pieniądze „policjantowi”. Straciła 20 tys. zł!
Podczas rozmowy telefonicznej 69-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowa wystraszona widmem włamania i kradzieży gotówki straciła 20 tysięcy złotych. Oszust podał się za policjanta CBŚ i poinformował o planowanym włamaniu do jej mieszkania. Kobieta dobrowolnie przekazała pieniądze mężczyźnie, myśląc, że …

Z planowanych zmian powinni być zadowoleni także piesi i rowerzyści. W bezpośrednim sąsiedztwie węzła powstanie bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy. Natomiast u zbiegu Dworcowej i Krakowskiej zostanie zamontowana zadaszona wiata dla kilkudziesięciu jednośladów. Zmodernizowany zostanie również parking wyznaczony przy ulicy Dworcowej.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje