wtorek, 30 czerwca 2020 10:10

Płytki - idealne rozwiązanie do każdego domu!

Autor Artykuł sponsorowany
Płytki - idealne rozwiązanie do każdego domu!

Jeśli się buduje bądź poddaje swoje mieszkanie gruntownemu remontowi, warto zadbać o to, aby utworzyć przestrzeń, w której czuje się dobrze i komfortowo. Kwestia ta jest dość złożona – należy uwzględnić tu ogólny, planowany wystrój domu, jego wymagania techniczne (dla starego budownictwa są drastycznie inne niż ma to miejsce w przypadku nowych budynków), dostępne środki finansowe, a także i osobiste preferencje. Pierwszym krokiem do zaprojektowania przytulnego oraz estetycznego wnętrza jest zdecydowanie się na odpowiednie wykończenie ścian i podłóg, co otwiera przed nami szereg opcji. Dziś przyjrzymy się płytkom ściennym i podłogowym, a także ich zaskakująco szerokiemu zakresowi zastosowań!

Nowoczesna ceramika w domu – o czym warto pamiętać?

Bazując na ofercie serwisu Plytki24.pl szybko można dostrzec pewne trendy, które są szczególnie widoczne w przypadku produktów od większych marek, podążających za panującymi na rynku trendami. Klasyczne płytki łazienkowe oraz płytki kuchenne niezbyt często występują dziś w formie standardowych prostokątów (choć nadal można na takie egzemplarze napotkać). Wielu producentów stawia na bardziej nietuzinkowe kształty, wykorzystując geometryczną różnorodność w celu zapewnienia wnętrzom interesujących efektów wizualnych.

Jakie formy przybierają płytki w innych pomieszczeniach?

Kuchnia i łazienka to nie jedyne pomieszczenia, które korzystają z płytek jako efektownego wykończenia powierzchni. Inne, warte uwagi kategorie to płytki na balkon oraz płytki do przedpokoju, które muszą spełniać jeszcze wyższe standardy techniczne, głównie w zakresie ścieralności oraz wytrzymałości mechanicznej.

Rzecz jasna tyczy się to w głównej mierze płytek podłogowych. Płytki ścienne mogą przybierać bardziej designerskie formy, co często sprowadza się do naśladowania innych materiałów, łącząc ich interesującą estetykę z odpornością oraz przystępną ceną wyrobów ceramicznych. Doskonałym przykładem są tutaj drewnopodobne płytki, które odszukać można w licznych sklepach internetowych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje