wtorek, 21 maja 2019 15:33

Podhalańska Kolej Regionalna coraz popularniejsza

Autor Mirosław Haładyj
Podhalańska Kolej Regionalna coraz popularniejsza

Setki tysięcy przewiezionych pasażerów i błyskawiczny wzrost popularności wśród mieszkańców Małopolski i turystów - tak można podsumować pierwszy rok funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Informacje na ten temat przedstawił podczas konferencji w Szaflarach wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

Głównymi tematami konferencji „Rozwój Kolei na Podhalu 2016-2021” były dotychczasowe działania samorządu województwa na rzecz rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce oraz dalsze plany w tym zakresie. Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące m.in. funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej od momentu uruchomienia do chwili obecnej, trwających pracach modernizacyjnych oraz działaniu PKR po zakończeniu inwestycji.

- Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko szybkie i wygodne połączenia pomiędzy Zakopanem i Nowym Targiem. To także specjalna oferta pod nazwą „Taryfa Podhalańska”, która sprawia, że podróż transportem publicznym jest łatwiejsza i tańsza. W ramach „Taryfy Podhalańskiej” pasażer może podróżować pociągiem, a także pojazdami komunikacji miejskiej w Zakopanem i w Nowym Targu na podstawie jednego biletu - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że Podhalańska Kolej Regionalna to inicjatywa powstała we współpracy POLREGIO z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i samorządami terytorialnymi. Oferta PKR jest skierowana zarówno do mieszkańców Podhala, w tym uczniów i osób pracujących, jak również do turystów, którzy w szybki i atrakcyjny cenowo sposób chcą przemieszczać się pomiędzy górskimi miejscowościami, leżącymi na trasie Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Fot. i inf.: BP UMWM

Podhale - najnowsze informacje