środa, 8 lutego 2023 07:30

Polscy strażacy w walczą z czasem w Turcji. Są wśród nich mundurowi z Nowego Sącza

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Polscy strażacy w walczą z czasem w Turcji. Są wśród nich mundurowi z Nowego Sącza

Według najnowszych informacji polscy strażacy w środę o 5:51 znaleźli pod gruzami kolejną (dziewiątą) osobę.

Trwa akcja ratunkowa po wybuchu w Turcji. Na miejscu pracują strażacy z Polski. W środę (8 lutego) ekipa HUSAR Poland wydostała spod gruzów czteroosobową rodzinę (rodzice i dwójka dzieci), a o godzinie 5:51 czasu lokalnego dotarli do 9. żywej osoby. To 13-letnia dziewczynka.

Grupa polskich strażaków jest cały czas w akcji.

👨‍🚒🦮🇵🇱🇹🇷#MisjaTurcja Tak działają nasi ratownicy 💪👨‍🚒🦮👏 Do teraz pracowały 4 zespoły po 15 ratowników. Aktualny bilans to wydobyte 3 żywe osoby. Pod gruzami zlokalizowano jeszcze kilka osób, ratownicy starają się do nich dotrzeć 🎥 Sebastian Tomczyk USAR Polska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji EU Civil Protection & Humanitarian Aid #EUCivPro #euecho #EUSavesLives #civpro #PLinTurkey #EUCivPro #euecho #EUSavesLives #civpro #PLinTurkey #PSP #HUSAR #trzesienieziemi #MisjaTurcja #PolskaPomaga

Opublikowany przez Państwowa Straż Pożarna Wtorek, 7 lutego 2023

Wybuch w Turcji i Syrii

W poniedziałek (6 lutego) w prowincji Gaziantep nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera. Turcja poprzez ERCC złożyła zapotrzebowanie na siły poszukiwawcze i ratownicze do szybkiej interwencji w rejonie i ratowania ludzi spod gruzów, a Polska wyraziła akces.

W związku ze zdarzeniem strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej „Nowy Sącz” wyruszyli do punktu koncentracji w Warszawie. Małopolscy Strażacy weszli w skład ciężkiej grupy poszukiwawczo - ratowniczej HUSAR

W skład grupy HUSAR Poland wchodzi 76 strażaków, 5 ratowników medycznych, 8 psów, 20 ton sprzętu. Łącznie z woj. małopolskiego wyruszyło 22 strażaków i 4 certyfikowane psy o specjalizacji gruzowiskowej.

Inf. i foto: PSP

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje