środa, 15 listopada 2023 07:24

Powiat krakowski: Chwile grozy w kościele. Ksiądz przewrócił się i rozsypał hostie [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat krakowski: Chwile grozy w kościele. Ksiądz przewrócił się i rozsypał hostie [WIDEO]

Do niefortunnego zdarzenia doszło w Kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie (powiat krakowski). W trakcie mszy świętej, podczas rozdawania komunii, jeden z księży stracił równowagę i spadł ze schodów prowadzących do tabernakulum. Nagranie, które trafiło do sieci, do tej pory obejrzało ponad 10 mln osób.

Na TikToku udostępniono nagranie, na którym widać, jak podczas odprawiania mszy świętej w Kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z księży, idąc z puszką pełną komunikantów w stronę wiernych, stracił równowagę i przewrócił się na schodkach prowadzących do tabernakulum.

Na pomoc natychmiast ruszyli ministranci

Na zamieszczonym na TikToku wideo, widać, że podczas upadku kapłanowi z rąk wypada z rąk puszka z komunikantami, które rozsypują się na podłodze w prezbiterium. Na pomoc księdzu natychmiast ruszają ministranci.

Nagranie, które trafiło do sieci, do tej pory obejrzało ponad 10 mln osób. – Taka sytuacja może się każdemu zdarzyć. To jest starszy człowiek, on ma 75-lat, problemy z cukrzycą. Prawdopodobnie spadł mu poziom cukru i upadł. Dobrze, że skończyło się tylko na otarciach – powiedział w rozmowie z portalem WP.pl proboszcz parafii.

@bearsheeps #msza #fail #panjezusjuzsiezbliza ♬ dźwięk oryginalny - bearsheeps

Internauci podzieleni

Nagranie, które obiegło sieć, podzieliło internautów. Pod zamieszczonym wideo znajduje się ponad 17 tysięcy komentarzy. Oto, kilka z nich: – Nie wiem co was śmieszy, to był starszy ksiądz, mam nadzieję że nic mu się nie stało – napisał jeden z komentujących. – Czy tylko mnie to nie bawi? – zastanawia się internautka. – Rekord skoczni, 102 metry – odpowiada w zgryźliwy sposób inny użytkownik TikToka.

Do udostępnionego nagrania, w jednym ze swoich najnowszych filmików, postanowił odnieść się popularny na TikToku, ks. Sebastian Picur. – W takiej sytuacji oczywiście należy pomóc księdzu, tym bardziej, jeżeli jest to człowiek starszy. Ale oprócz tego trzeba z jak największym szacunkiem odnieść się do ciała Chrystusa, do Komunii Świętej. Kapłan powinien zebrać wszystkie komunikanty, a także ich fragmenty, jeżeli są pokruszone. I najlepiej puryfikaterzem, specjalną chustą, powinien przetrzeć to miejsce, aby pozbierać wszystkie najdrobniejsze elementy Komunii Świętej – tłumaczy ks. Picur.

Przypomnijmy, puryfikaterz to jeden z elementów bielizny kielichowej używanej w kościele katolickim służący do czyszczenia naczyń liturgicznych.

Fot. Ilustracyjne


Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka