wtorek, 2 kwietnia 2024 04:49

Pożar był tak duży, że strażacy musieli wzywać pomoc. 3-godzinna walka z ogniem w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Pożar był tak duży, że strażacy musieli wzywać pomoc. 3-godzinna walka z ogniem w Krakowie

W poniedziałek (1 kwietnia) przy ul. Tynieckiej doszło do pożaru nieużytkow. Na miejscu pracowały liczne zastępy straży pożarnej.

W Poniedziałek Wielkanocny, po godzinie 17:00 wybuchł pożar przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Paliły się nieużytki.

-Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej Państwowej Straży Pożarnej z JRG-2 (GBARt 2,9/16/300 MAN i GCBARt 4/24 Volvo) oraz zaalarmowano OSP Kostrze (GBARt 3/16 Volvo i GLBARt 1/16 Mercedes)

-relacjonują strażacy.

Gdy pierwsze zastępy dojechały na miejsce, okazało się, że siły i środki są niewystarczające. Przez silny wiatr ogień szybko się rozprzestrzeniał. Na miejsxe wysłano kolejne zastępy z OSP Tyniec. Ponieważ w pobliżu nie było hydrantów, na miejsce zadysponowano cysternę gaśniczą oraz dwa zastępy z JRG PSP Skawina.

-Strażacy rozwinęli linie gaśnicze, podając prądy wody w natarciu na płonące nieużytki oraz przy użyciu tłumic gasili ogień. Działania podjęto z kilku stron, tak by zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru

-przekazują mundurowi.

Na miejscu pracowały załogi KMP w Krakowie. Pojawił się też Oficer Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP Kraków. Działania strażaków trwały niemal 3 godziny.

Inf.: Kraków112

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka