niedziela, 9 sierpnia 2020 11:54

Kraków. Prace PKP na ul. Wrocławskiej i Fredry

Autor Marzena Gitler
Kraków. Prace PKP na ul. Wrocławskiej i Fredry

Do końca sierpnia potrwa remont wiaduktu kolejowego na ul. Wrocławskiej prowadzony przez PKP PLK. W związku z pracami zmieniona została organizacja ruchu w tym rejonie. Z kolei 10 sierpnia rozpoczną się prace na ul. Fredry.

Na ul. Wrocławskiej zmieniona została organizacja ruchu w rejonie wiaduktu. Dostępne są dwa z czterech pasów ruchu. Sygnalizacja świetlna jest wyłączona. Wszystkie relacje są zachowane. Po około dwóch tygodniach rozpocznie się drugi etap remontu, zajęta zostanie taka sama część jezdni po drugiej stronie obiektu. Prace potrwają do końca sierpnia.

Natomiast 10 sierpnia zamknięty zostanie przejazd drogowo-kolejowy na ul. Fredry. PKP PLK będzie modernizować w tym miejscu tory i drogę między nimi. Objazd ulicą Połomskiego. Przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów zostaną utrzymane. Prace potrwają dwa tygodnie, do 24 sierpnia.

W związku z remontem zostanie wyłączony ruch autobusów Komunikacji Miejskiej na ul. Fredry i Połomskiego, natomiast linie 133 i 135 będą kursować po trasach czasowo zmienionych:

Łagiewniki - Tischnera - Turowicza - przystanek "Turowicza" i dalej po obecnych trasach do Bieżanowa Potrzasku i Golkowic Pętli.

Przystanki "Sucha" i "Fredry" w obu kierunkach pozostaną bez obsługi. Przystanek "Turowicza" w kierunku Łagiewnik zostanie przeniesiony na ul. Turowicza (na peron obecnie nieużywany).

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje