piątek, 18 września 2020 08:58

Kraków. Pracownicy dwóch Domów Pomocy Społecznej zakażeni Covid-19

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pracownicy dwóch Domów Pomocy Społecznej zakażeni Covid-19

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej 43 potwierdzono zakażenie Covid-19 u 5 pracowników. Także w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25 zdiagnozowano koronowirusa u jednego z pracowników.

Wprowadzone wcześniej procedury w związku ze stanem epidemicznym pozwoliły na szybkie i sprawne odizolowanie mieszkańców i pracowników w obu domach. Obecnie placówki działają w podwyższonym reżimie sanitarnym. Bez zakłóceń realizowana jest opieka nad mieszkańcami, wydawane są posiłki dla mieszkańców oraz pracowników. Stan zdrowia mieszkańców i pracowników jest na bieżąco monitorowany.

W DPS Łanowa 43 przebywa 165 przewlekle psychicznie chorych.

MOPS poinformował też, że nie doszło do powstania ogniska zakażenia w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowaczyńskiego 1, gdzie 4 września potwierdzono obecność COVID -19 u jednego z pracowników. Z tego powodu odizolowane zostały dwa oddziały z 59 mieszkańcami. 11 pracowników trafiło na kwarantannię. Zgodnie z obowiązującymi procedurami  mieszkańcom i pracownikom wykonano testy na obecność wirusa.  U nikogo nie potwierdzono kolejnego przypadku zakażenia. Żadna z osób przebywających na terenie DPS nie jest już objęta kwarantanną. Placówka powraca do normalnego trybu pracy.

foto: DPS Łanowa

koronawirus najnowsze informacje

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka