wtorek, 30 czerwca 2020 12:40

Proszowice. Dwa nowe przypadki. Czy mieszkańcy mogą być spokojni?

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Dwa nowe przypadki. Czy mieszkańcy mogą być spokojni?

Od dłuższego czasu powiat proszowicki był wolny od nowych zakażeń koronawirusem. Zmieniło się to w ubiegły piątek (26.06.). Pojawiły się dwa nowe przypadki zakażenia COVID-19.

Koronawirusa wykryto u małego chłopczyka oraz młodej kobiety. Oboje mieszkają w gminie Proszowice. Przebywali na kwarantannie domowej. Zakażeni są ze sobą spokrewnieni. Podejrzewa się, że może to być matka z dzieckiem, jednak tej informacji nie udało nam się potwierdzić. Zarówno kobieta jak i chłopczyk, chorobę przechodzą bezobjawowo. W tych przypadkach hospitalizacja nie jest wymagana. Oboje znajdują się w izolacji domowej.

Prowadzone jest postępowanie w sprawie źródła zakażenia. Nie wiemy nadal skąd one pochodzą. Czy może to być nowe ognisko COVID-19? Mieszkańcy gminy Proszowice mogą czuć się spokojni. Jak podaje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Proszowicach- mgr inż. Katarzyna Bandoła- nie jest to nowe ognisko koronawirusa.

Oba przypadki nie mają również związku z weselem w Nawojowej w Sądecczyźnie, gdzie z wczorajszych danych (tj.29.06) wynika, że 15 gości wesela jest zarażonych koronawirusem, a pozostali uczestnicy przebywają na kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Więcej informacji na temat nowego ogniska w Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie, przeczytać można w artykule Marzeny Gitler:

Nowe ognisko na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie, 16 kolejnych zakażonych, również w powiecie gorlickim
Gdy Sądecczyzna już zaczęła się cieszyć z braku nowych zakażeń w ognisku w Muszynce i Tyliczu, wybuchła nowa bomba epidemiologiczna. Zakażonych jest już w sumie 37 osób w regionie, a 441 na kwarantannie. A to dopiero początek. Przybywa też zakażeń w powiecie limanowskim i Krakowie, a do powiatów z k…

Proszowice - najnowsze informacje