sobota, 31 października 2020 12:33

Przemyśl otwiera cmentarze! I to legalnie. Mandatów nie będzie

Autor Tomasz Stępień
Przemyśl otwiera cmentarze! I to legalnie. Mandatów nie będzie

Zgodnie z rozporządzeniem rządu obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, ale nie obliguje to władz miasta do zamykania bram cmentarzy – argumentuje prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun. Co więcej – obiecuje, że za wejście na cmentarz nikt mandatu nie dostanie!

– Bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – mówi Wojciech Bakun. I jest to zgodne z rządowym rozporządzeniem, wydanym w dniu wczorajszym tj. 30 października 2020. W §28a mówi ono:  "Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych."

– Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że udają się Państwo na pogrzeb lub CZYNNOŚCI Z NIM ZWIĄZANE! Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby) – argumentuje prezydent Bakun. W związku z tym bramy cmentarzy w Przemyślu pozostają otwarte zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach.

Przyjście na cmentarz będzie jednak złamaniem rządowego rozporządzenia. Czy będą za to kary? Prezydent rozwiewa wątpliwości: – Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy StrażMiejska "będzie karać". Szanowni Państwo, StrażMiejska została powołana po to żeby pomagać i pilnowaćporządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie.

Prezydent Wojciech Bakun obiecuje również rozwiązanie problemów tych, którzy wykupili miejsca na handel pod cmentarzami. – Nas decyzja rządu zaskoczyła tak samo jak Państwa (piątek 15:30), ale gwarantuję Państwu, że i ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostanąanulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się!– zapewnia Wojciech Bakun.

‼️ CMENTARZE W PRZEMYŚLU ‼️ ✅ Szanowni Państwo, po umieszczeniu przeze mnie w dniu wczorajszym odpowiedzi na Państwa...

Opublikowany przez Wojciecha Bakuna Niedziela, 1 listopada 2020

Decyzja prezydenta została przyjęta entuzjastycznie:

– Brawo Panie Prezydencie

– MOŻNA można tylko trzeba być ze społeczeństwem.

– Oby takich przywódców wiecej, jakby było takich Bakunow 460 w Sejmie Polska by dzis byla w innym obliczu!

– Panie Prezydencie. Jest Pan człowiekiem wielkiego serca.

– Super, brawo Panie Prezydencie, oby więcej takich normalnych w tym kraju – piszą internauci.

Czytaj też:

„Park cmentarny” – kolejna miejscowość obchodzi rządowy zakaz
Proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie (województwo łódzkie) znalazł sposób na udostępnienie cmentarza parafianom. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, wydanym w dniu wczorajszym (30 października) przez najbliższe 3 dni nie możemy odwiedzać cmentarzy. Rozporządzenie w §28a mówi…

info i fot: Facebook/Wojciech Bakun

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje