wtorek, 14 maja 2019 13:13

Remiza OSP w Koszycach Wielkich zostanie wyremontowana

Autor Marzena Gitler
Remiza OSP w Koszycach Wielkich zostanie wyremontowana

W ramach tegorocznej edycji konkursu „Małopolskie Remizy” gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na remont remizy OSP w Koszycach Wielkich. Jakie prace zaplanowano?Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie blisko 40 500 tys. zł w budynku remizy zaplanowano m.in. szerokie roboty budowlane, wymianę instalacji elektrycznej, modernizacje z zakresu instalacji wod-kan czy wymianę rur instalacji CO wraz z podejściem. Całkowity koszt zadania to dokładnie 80 810 tys. zł, co oznacza, że dofinansowanie obejmuje 50% ponoszonych kosztów. Przewidywany termin zakończenia robót to początek jesieni tego roku.

Inwestycja ta z pewnością jeszcze bardziej usprawni pracę strażaków ochotników, a tym samym korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo samych mieszkańców.

– Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego druhny i druhowie będą mieli zapewnione jeszcze lepsze warunki do funkcjonowania jednostki, co z pewnością ułatwi przeprowadzanie szkoleń, niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa instruktaży czy gotowości bojowej – mówi Prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak. inf. UG Tarnów, foto: OSP Koszyce W.

Tarnów - najnowsze informacje