wtorek, 21 marca 2023 09:08

Są pieniądze na remonty dróg w powiatach wielickim i proszowickim

Autor Marzena Gitler
Są pieniądze na remonty dróg w powiatach wielickim i proszowickim

W poniedziałek 20 marca w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Proszowicach podpisano umowy na dofinansowanie remontów dróg z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki trafią do samorządów z powiatów wielickiego i proszowickiego.

W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki prof. Włodzimierz Bernacki, posłowie Józefa Szczurek-Żelazko i Piotr Sak, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz oraz przedstawiciele samorządów z powiatów proszowickiego i wielickiego.

Ponad 5,1 mln zł na zadania powiatu wielickiego

Powiat wielicki uzyskał wsparcie dla dwóch zadań. Dzięki wsparciu rozbudowana zostanie droga powiatowa w Czarnochowicach oraz droga powiatowa (wraz z mostem) w Targowisku. Na pierwsze zadanie Powiat otrzymał 2,3 mln zł, a na drugie 2,8 mln zł.

Wsparcie uzyskał też Gdów, który otrzymał 219 tys. zł dofinansowania na remont gminnej drogi w Świątnikach Dolnych i Szczytnikach.

Blisko 4 mln zł na zadania powiatu proszowickiego

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok Powiat Proszowicki uzyskał blisko 4 mln zł dofinansowania. Środki pozwolą zrealizować przebudowę blisko 2 kilometrów drogi powiatowej w miejscowościach Wierzbno, Wroniec i Glewiec.

Wsparcie otrzymała też Gmina Proszowice. 1,5 mln zł z RFRD trafi na przebudowę drogi gminnej w miejscowościach Stogniowice i Górka Stogniowska.

Są pieniądze na remonty dróg w powiatach wielickim i proszowickim - fot. UMiG Proszowice

fot. Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka