niedziela, 7 lutego 2021 10:26

Skawina. Wpadł z narkotykami, bo … nie miał maseczki

Autor Aleksandra Tokarz
Skawina. Wpadł z narkotykami, bo … nie miał maseczki

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem było posiadanie przez nich narkotyków. Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym.

3 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu, w rejonie parku miejskiego w Skawinie zauważyli mężczyznę niestosującego się do nakazu zasłaniania ust i nosa.

- Po zwróceniu mu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast założył maseczkę, jednak niepokój policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie porcję metaamfetaminy - tłumaczy podkom. Justyna Fil oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, natrafiając na kolejną porcję tego narkotyku. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 27-latka ze Skawiny. Policjanci ustalili, że to właśnie on udzielił narkotyków 44-latkowi i udali się do niego na przeszukanie. Tam również znaleźli metaamfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9,5 grama tego narkotyku.

Iskra Krzęcin: Ktoś rozjeździł nasze boisko. Jest zniszczone! [WIDEO]
– Poznajecie ten samochód? – pytają piłkarze i działacze A-klasowego zespołu RKS Iskra Krzęcin (gmina Skawina). – Według naszych najnowszych ustaleń właściciel pojazdu jest bezpośrednio odpowiedzialny za zniszczenia naszego obiektu! W nocy z piątku na sobotę (29-30 stycznia) nieznany sprawca zdewa…

- W mieszkaniu 27-latka policjanci zastali też 58-letniego współlokatora, bez stałego miejsca zameldowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia 3-miesięcznego aresztu w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w sprawie o niepłacenie alimentów - dodaje rzeczniczka.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego. Z kolei dwaj pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania metaamfetaminy.  
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, z kolei za ich udzielanie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje